×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin chce 5 mln zł od ERBUD-uLotnisko w Modlinie domaga się 5 milionów złotych od firmy ERBUD, generalnego wykonawcy drogi startowej. To kwota, którą port lotniczy zarobiłby tylko w styczniu, gdyby uszkodzenia pasa startowego nie spowodowały zawieszenia działalności.

Kwota, której Modlin domaga się od ERBUD-u będzie rosnąć - zapowiada Edyta Mikołajczyk, doradczyni zarządu lotniska. Na razie port lotniczy chce tylko wyrównaniu utraconych dochodów za styczeń. Nie wiadomo kiedy zostanie przywrócony ruch lotniczy w Modlinie - zgodnie z harmonogramem prace na drodze startowej mają potrwać do końca maja.

W poniedziałek (11.03) ERBUD rozpoczął naprawę pasa startowego. Konieczna jest do tego dodatnia temperatura, nie wiadomo więc, jak na prace wpłynie ponowny atak zimy, który nastąpił w tym tygodniu.

W grudniu inspektor budowlany zakazał użytkowania dwóch 500-metrowych betonowych fragmentów drogi startowej w Modlinie. Ponieważ część asfaltowa ma jedynie 1500 m długości, duże samoloty nie mogą od tego czasu lądować na tym lotnisku. Ryanair i Wizz Air - dwie linie korzystające z Modlina - przenieśli się na czas naprawy na lotnisko Chopina.

Od tego czasu trwa spór Modlina z ERBUD-em o to, kto zawinił. Lotnisko uważa, że firma budowlana popełniła błędy technologiczne, natomiast ERBUD obwinia Modlin za używanie złych środków chemicznych na pasie startowym. Ekspertyzy inżynierów wskazują, że to lotnisko ma rację, a usterki pojawiały się w pasie jeszcze przed rozpoczęciem eksploatacji. Naprawa jest wykonywana w ramach gwarancji, ale ta nie obejmuje utraconych przychodów portu lotniczego. 

Dominik Sipińskigość_1b7d7 - Profil
gość_1b7d7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie