Modlin chce 5 mln zł od ERBUD-u

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
14 marca 2013 22:28
1 komentarz
Reklama

Lotnisko w Modlinie domaga się 5 milionów złotych od firmy ERBUD, generalnego wykonawcy drogi startowej. To kwota, którą port lotniczy zarobiłby tylko w styczniu, gdyby uszkodzenia pasa startowego nie spowodowały zawieszenia działalności.

Kwota, której Modlin domaga się od ERBUD-u będzie rosnąć - zapowiada Edyta Mikołajczyk, doradczyni zarządu lotniska. Na razie port lotniczy chce tylko wyrównaniu utraconych dochodów za styczeń. Nie wiadomo kiedy zostanie przywrócony ruch lotniczy w Modlinie - zgodnie z harmonogramem prace na drodze startowej mają potrwać do końca maja.

W poniedziałek (11.03) ERBUD rozpoczął naprawę pasa startowego. Konieczna jest do tego dodatnia temperatura, nie wiadomo więc, jak na prace wpłynie ponowny atak zimy, który nastąpił w tym tygodniu.

W grudniu inspektor budowlany zakazał użytkowania dwóch 500-metrowych betonowych fragmentów drogi startowej w Modlinie. Ponieważ część asfaltowa ma jedynie 1500 m długości, duże samoloty nie mogą od tego czasu lądować na tym lotnisku. Ryanair i Wizz Air - dwie linie korzystające z Modlina - przenieśli się na czas naprawy na lotnisko Chopina.

Od tego czasu trwa spór Modlina z ERBUD-em o to, kto zawinił. Lotnisko uważa, że firma budowlana popełniła błędy technologiczne, natomiast ERBUD obwinia Modlin za używanie złych środków chemicznych na pasie startowym. Ekspertyzy inżynierów wskazują, że to lotnisko ma rację, a usterki pojawiały się w pasie jeszcze przed rozpoczęciem eksploatacji. Naprawa jest wykonywana w ramach gwarancji, ale ta nie obejmuje utraconych przychodów portu lotniczego.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_2e433 2013-03-15 17:21   
gosc_2e433 - Profil gosc_2e433
Polskie klimaty. Inżynieria ekstremalna.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama