×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


A330 w Locie. W zastępstwie B787Po raz pierwszy w historii LOT będzie korzystał z samolotów Airbusa - wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarł Pasazer.com. Polski narodowy przewoźnik wyleasinguje na razie jedną maszynę typu A330. 

Oficjalnego potwierdzenia tej informacji możemy spodziewać się w przyszłym tygodniu. Najprawdopodobniej przewoźnik zdecyduje się na leasing modelu A330-200, który jest najbardziej zbliżony do Boeingów 767-300ER. Będzie to wynajem ACMI, czyli razem z załogą właściciela. Uzupełnienie floty LOT-u jest konieczne, bo obecnie przewoźnik korzysta tylko z czterech Boeingów 767-300ER. Na siatkę powrócił Boeing o rejestracji SP-LPA, który był już na przeglądzie oddawczym do leasingodawcy, za to maszyna SP-LPG odleciała na przegląd do Szanghaju w celu przeprowadzenia przeglądu typu C (ang. C-Check). Na tę chwilę rejsy dalekodystansowe obsługują trzy samoloty B767: SP-LPA, -LPB i -LPE.


Do marca wszystkie Boeingi 767-300ER miały zostać zastąpione nowymi Dreamlinerami, jednak z uwagi na uziemienie tych samolotów stało się to niemożliwe. Latać nie mogą także dwa Boeingi 787, które LOT już odebrał. W tej chwili polski przewoźnik zaplanował, że wszystkie rejsy do października tego roku zostaną wykonane Boeingami 767-300ER. Harmonogram ten może jednak ulec zmianie.

Od tego, jak długo Dreamlinery pozostaną uziemione zależą decyzje dotyczące ewentualnego leasingu innych samolotów, w tym Airbusów A330, przez LOT. 

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Airbus,gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie