Lotnisko w Budapeszcie pozywa Ryanaira

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 marca 2013 08:56
5 komentarzy
Reklama

Lotnisko w Budapeszcie pozwało do sądu Ryanaira - donosi irlandzka gazeta "Independent". Przedmiotem sprawy są rzekome długi przewoźnika wobec portu lotniczego w stolicy Węgier.

Jak podkreśla irlandzki dziennik to nie pierwszy konflikt pomiędzy lotniskiem a Ryanairem. Po ubiegłorocznym bankructwie Maleva, narodowego przewoźnika Węgier, port lotniczy im. Ferenca Liszta w Budapeszcie stał się w dużym stopniu zależny od przewoźników niskokosztowych - Ryanaira i Wizz Aira (ta linia ma w Budapeszcie swoją główną siedzibę i bazuje tam aż siedem samolotów). Doprowadziło to do wielu sporów związanych z wysokością opłat lotniskowych.Ryanair już w marcu ubiegłego roku na dwa tygodnie ograniczył siatkę połączeń z Budapesztu w proteście przeciwko nowym regulacjom wprowadzonym przez węgierską straż graniczną. Zgodnie z nimi załogi przylatujące spoza strefy Schengen, czyli przede wszystkim z Wielkiej Brytanii, musiały opuścić pokład samolotu, odprawić się i dopiero potem mogły kontynuować pracę.

Od początku br. irlandzki przewoźnik zmniejszył również liczbę zbazowanych w Budapeszcie samolotów z pięciu do trzech. Równocześnie Ryanair skasował aż 10 połączeń i zmniejszył częstotliwość na kolejnych dziewięciu trasach. Łączna liczba rejsów z Budapesztu tej linii zmalała z ok. 280 do ok. 170 tygodniowo. Powodem był właśnie brak porozumienia co do wysokości opłat lotniskowych.

"Independent" nie uzyskał komentarza od żadnej ze stron toczącego się procesu. Gazeta podkreśla jednak, że Ryanair może albo zgodzić się z lotniskiem w Budapeszcie i zapłacić zaległe opłaty lub kontynuować proces. Przewoźnik chciałby również, według doniesień "Independent", przenieść sprawę do węgierskiego sądu.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
sebadam 2013-03-20 15:36   
sebadam - Profil sebadam
a po co gosc_23786 wypowiada sie o śmieciach z irlandii? moze to idiota ? raczej tak
gosc_c20e6 2013-03-12 14:30   
gosc_c20e6 - Profil gosc_c20e6
Mówiąc oktrutnie Ryanaiar swoim wejsciem do BUD zeszmacił to lotnisko. Specjalnie dla FR zniszczono płytę postojową, wybudowano zagrody i namioty dla pasażerów osiągając w obsłudze pasażera totalne dno. Ale na szczęscie poszli po rozum do głowy i powrócili do minimalnych standardów jakie powinny być wymagane od głównego lotniska w kraju. Brawo BUD, walczcie o swoje, promouje swoją linię, nie ulegajcie presji szantażów FR :)
gosc_9c846 2013-03-12 12:54   
gosc_9c846 - Profil gosc_9c846
b737800max: a po jakie licho ten durny komentarz o Pola(cz)kach? A ty to niby kto?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama