Lufthansa w Lublinie? Na razie nie

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
11 marca 2013 17:26
40 komentarzy
Reklama

W ostatnich dniach jak bumerang powraca temat otwarcia połączenia z Lublina do Frankfurtu przez niemiecką Lufthansę. Jednak po raz kolejny przewoźnik dementuje te spekulacje i podkreśla, że w tej chwili nie ma takich planów.

- To są plotki. Nic nie możemy potwierdzić w tej chwili. Oczywiście nieustannie poszukujemy możliwości otwierania połączeń na całym świecie, dlatego nigdy nie mówimy nigdy. Ale na tę chwilę nie ma żadnych konkretnych planów, aby w tej chwili otworzyć trasę Lublin - Frankfurt - powiedział nam Klaus Gorny z działu prasowego Lufthansy.Informacja o "zainteresowaniu Lufthansy Lublinem" pojawiła się po targach Routes, które odbyły się w maju 2011 w Cagliari na Sardynii, a w których uczestniczył prezes Muszyński.

- Lufthansa jest poważnie zainteresowana uruchomieniem połączeń z naszego lotniska - mówił wtedy Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego w Lublinie w wywiadzie dla Pasazer.com.

Zapytany jednak o szczegóły odesłał nas do przewoźnika.

- Byłem bardzo zaskoczony czytając tę wypowiedź prezesa - komentował Bart Buyse, dyrektor Lufthansy w Polsce w rozmowie z Pasazer.com. - My w Polsce na pewno nie rozmawialiśmy - dodaje.

Wypowiedź przedstawicieli biura prasowego Lufthansy również teraz wskazuje na to, że informacje o rzekomym wejściu linii do Lublina pozostają w sferze życzeń włodarzy portu oraz lokalnych dziennikarzy. Przynajmniej na razie. 

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama