Modlin: ERBUD rozpoczął remont pasa

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
11 marca 2013 13:38
11 komentarzy
Reklama

Dzis (11.03) zgodnie z deklaracjami generalnego wykonawcy, firmy ERBUD SA, na lotnisko Warszawa-Modlin przyjechały ekipy remontowe. Po przygotowaniu placu budowy i demontażu lamp wmontowanych w nawierzchnię progów drogi startowej, rozpocznie się usuwanie 26 cm wierzchniej warstwy betonu. Nowa nawierzchnia zostanie wykonana w technologii betonu cementowego.Harmonogram naprawy zakłada przywrócenie pełnej funkcjonalności lotniska do 31 maja 2013 roku, co jest terminem realnym, potwierdzonym zarówno przez wysokiej klasy ekspertów w dziedzinie technologii betonowych jak i generalnego wykonawcę. Plac budowy został odebrany przez generalnego wykonawcę w środę, 6 marca.

Z ramienia lotniska nadzorem prac remontowych, oprócz firmy BUD-INVENT, zajmie się firma APB - Analiza, Projekt, Budowa. Firma ta znana jest z pełnienia nadzoru inwestorskiego przy budowie dróg startowych na lotniskach: Warszawa-Okęcie, Kraków-Balice, Katowice-Pyrzowice, Łódź-Lublinek, Radom, Łask i wielu innych.

W kwietniu br. na stronie modlinairport.pl uruchomiony zostanie live streaming czyli podgląd z kamer przemysłowych, umożliwiający śledzenie prac "na żywo" przez całą dobę.Władze Modlina uważają, że winę za uszkodzenia pasa ponosi firma ERBUD, która popełniła błędy przy budowie. Generalny wykonawca twierdzi z kolei, że lotnisko utrudniało pracę przy bieżącym utrzymaniu pasa oraz stosowało uszkadzające nawierzchnię chemikalia. Koszty naprawy ponosi podwykonawca ERBUD-u, czeska firma DSH, a spór pomiędzy Modlinem a ERBUD-em może skończyć się w sądzie.

22 grudnia ubiegłego roku mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (WINB) nakazał bezzwłoczny remont dwóch betonowych, mających łącznie kilometr długości fragmentów pasa startowego. Z uwagi na skrócenie drogi startowej niemożliwe stały się loty Boeingów 737 oraz Airbusów A320, czyli samolotów wykorzystywanych przez Ryanaira i Wizz Aira. Obydwaj tani przewoźnicy przenieśli się na lotnisko Chopina, skąd latają cały czas. Wizz Air oraz Ryanair potwierdzili już, że zostaną na lotnisku Chopina kolejno do 26 października i 30 czerwca.

Piotr Bożyk
Fot. Lotnisko Warszawa-Modlin, Anna Robaczyńska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_1e59d 2013-03-21 11:00   
gosc_1e59d - Profil gosc_1e59d
Czekam na dzień, w ktorym stać mnei będzie na olewkę Modlina i korzystanie z Chopina - wtedy na 100% nie będę latać z tego pożal-się-boże lotniska. Niestety, na razie te 3-4 stowy robią mi różnice... :( W takiej sytuacji jest wiekszośc ludzi korzystająca z Modlina i tylko dlatego "chowa swoje humory do kieszeni". Przykre jest jednak to, że takich ludzi traktuje sie jak bydło - patrz obsługa na Modlinie.
gosc_806f1 2013-03-14 11:16   
gosc_806f1 - Profil gosc_806f1
lotnisko Warszawa-Radom?
To chyba gdzieś niedaleko lotniska Kraków-Pyrzowice?
gosc_90141 2013-03-12 08:43   
gosc_90141 - Profil gosc_90141
Dzięki WMI na pewien czas powróciły na większości lotnisk w PL ceny biletów lotniczych jakie się nie pojawiały od kilku lat, więc chwała mu za to. Tysiące ludzi otrzymało szansą aby popodróżować po Euopie dosłowieni za kilka złotych. Wszystkim osobom lubiącym tanie podróżowanie (bez względu na miejsce zamieszkania w PL) powinno zależeć na tym aby WMI ruszyło jak najszybciej i ponownie pojawiły się bardzo atrakcyjne ceny.
Dla przykładu: obeceni sporo osób narzeka, że z KRK nie ma promocji, a jesienią dzięki WMI była masa biletów z KRK poniżej 20 zł (RYG, NYO, BGY itp).
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama