Nie będzie lotów Wrocław-Zadar

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 marca 2013 10:01
58 komentarzy
Reklama

Z systemu rezerwacyjnego Ryanaira zniknęło połączenia z Wrocławia do Zadaru - poinformował nas czytelnik poprzez platformę "Daj znać". Jak udało nam się ustalić, pojawiły się problemy związane z tym, że Chorwacja nie jest jeszcze członkiem Unii Europejskiej.

Połączenie z Dolnego Śląska do Chorwacji irlandzki przewoźnik ogłosił w połowie grudnia. Informacja została podana przy okazji zapowiedzi zwiększenia bazy we Wrocławiu i dodania do niej drugiego Boeinga 737-800. Kilka dni później Ryanair ogłosił, że uruchomi w Zadarze swoją 54. bazę operacyjną.

Rejsy z Wrocławia do Zadaru miały wystartować na początku kwietnia. W tej chwili nie można na nie kupować biletów.Jak udało nam się ustalić, rejsy najprawdopodobniej nie będą mogły się odbywać z uwagi na uregulowania prawne. Chorwacja nie należy do UE i pomimo tego, że jest członkiem Europejskiego Wspólnego Obszaru Lotniczego, nie jest objęta "otwartym niebem". Oznacza to, że przewoźnicy muszą uzyskać zgodę odpowiednich instytucji, by wykonywać tam loty.

Urząd Lotnictwa Cywilnego wymaga, by przewoźnik miał swój oddział w Polsce przed wydaniem zgody na loty do kraju pozaunijnego. Ponieważ Ryanair nie ma siedziby ani oddziału zarejestrowanego w Polsce, nie otrzymał takiego pozwolenia. W tej chwili nie wydaje się, by uruchomienie lotów do Zadaru przez tego przewoźnika było możliwe.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
paolo-79 2013-03-16 12:46   
paolo-79 - Profil paolo-79
as-77, a po co ci Madryt? lepiej niech poleca Wroclaw-BCN, GRO jest passé...albo w koncu Wroclaw-Canarias
gosc_ea7c3 2013-03-12 16:39   
gosc_ea7c3 - Profil gosc_ea7c3
Bo prezes jest od tego, żeby wyglądać jak najlepiej. Port lotniczy we Wrocławiu (i jego jaśnie PR) słynie z tego, że chwali się ilością odprawionych walizek, ilością zjedzonych kanapek i takimi tam bzdetami, żeby tylko wyglądało, że "coś się dzieje". Jednak "drodzy wielcy" zapomnieli chyba, że świat lotniczy bacznie obserwuje co się dzieje i takie pierdoły to można sobie wciskać w Zimbabwe! We Wrocławiu na dobrą sprawę NIC KONKRETNEGO się nie dzieje i jak na razie dziać się nie będzie (np. nowe połączenia tradycyjne, coś, co brzmi poważnie i nadaje pewnego rodzaju prestiżu danemu portowi), jak to sami PR-owcy z FB tam napisali :( Zatem, jak nic się nie dzieje (a jeszcze ubywa, jak np. Zadaru) to trzeba chwalić się na okrągło tym samym. Miesięcznica, półrocznica, rocznica, ilość odprawionych walizek i takie tam bzdury, z których wiele osób ma po prostu beke.
gosc_36b56 2013-03-12 15:06   
gosc_36b56 - Profil gosc_36b56
A prezes Kuś tak sie chwalil nowym połaczeniem
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama