×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nie będzie lotów Wrocław-Zadar
Z systemu rezerwacyjnego Ryanaira zniknęło połączenia z Wrocławia do Zadaru - poinformował nas czytelnik poprzez platformę "Daj znać". Jak udało nam się ustalić, pojawiły się problemy związane z tym, że Chorwacja nie jest jeszcze członkiem Unii Europejskiej.

Połączenie z Dolnego Śląska do Chorwacji irlandzki przewoźnik ogłosił w połowie grudnia. Informacja została podana przy okazji zapowiedzi zwiększenia bazy we Wrocławiu i dodania do niej drugiego Boeinga 737-800. Kilka dni później Ryanair ogłosił, że uruchomi w Zadarze swoją 54. bazę operacyjną.

Rejsy z Wrocławia do Zadaru miały wystartować na początku kwietnia. W tej chwili nie można na nie kupować biletów.Jak udało nam się ustalić, rejsy najprawdopodobniej nie będą mogły się odbywać z uwagi na uregulowania prawne. Chorwacja nie należy do UE i pomimo tego, że jest członkiem Europejskiego Wspólnego Obszaru Lotniczego, nie jest objęta "otwartym niebem". Oznacza to, że przewoźnicy muszą uzyskać zgodę odpowiednich instytucji, by wykonywać tam loty.

Urząd Lotnictwa Cywilnego wymaga, by przewoźnik miał swój oddział w Polsce przed wydaniem zgody na loty do kraju pozaunijnego. Ponieważ Ryanair nie ma siedziby ani oddziału zarejestrowanego w Polsce, nie otrzymał takiego pozwolenia. W tej chwili nie wydaje się, by uruchomienie lotów do Zadaru przez tego przewoźnika było możliwe. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_2eaed - Profil
gość_2eaed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie