×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS sprzeda spółkę SAS Ground Services
Skandynawskie linie SAS podpisały list intencyjny w sprawie sprzedaży spółki zależnej SAS Ground Services firmie Swissport International w celu poprawy kondycji finansowej. Jest to kolejny zabieg w celu restrukturyzacji przewoźnika.

- Sprzedaż SAS Ground Services to kolejny kierunek w planie restrukturyzacji 4 Excellence NG, ale nadal jesteśmy daleko od zadowolenia. Naszym celem pozostaje osiągnięcie zysku netto jeszcze w tym roku - powiedział Rickard Gustafson, prezes SAS-u.Strategia 4Excellence ma na celu osiągniecie do roku 2015 najwyższych standardów w czterech kluczowych obszarach: Commercial Excellence (Doskonałość w Biznesie); Sales Excellence (Doskonałość w Sprzedaży); Operational Excellence (Doskonałość w Działaniach Operacyjnych) oraz People Excellence (Doskonałość w działaniach personalnych i rozwoju kapitału ludzkiego).

W ramach restrukturyzacji SAS nie tylko sfinalizował nowe układy zbiorowe, ale także zagwarantował 3,5 mld koron szwedzkich (1,7 mld zł) linii kredytowej oraz zmniejszył zobowiązania emerytalne o 19 mld koron (ok. 9,4 mld zł). Więcej na ten temat w artykule "SAS ucieka znad finansowej przepaści".

Piotr Bożyk
Fot. SAS Mediagość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie