×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Berlin: Mehdorn prezesem lotniska BER
Były prezes airberlin, Hartmut Mehdorn, został mianowany szefem nowego lotniska im. Willy'ego Brandta w Berlinie.

- Mehdorn ma doskonałe umiejętności zarządzania oraz kompetencje ekonomiczne i techniczne, dlatego sądzimy, że doskonale sprawdzi się na czele nowego lotniska - powiedział Peter Ramsauer, niemiecki minister transportu.

Pod koniec stycznia rada nadzorcza lotniska podjęła decyzję o odwołaniu, ze skutkiem natychmiastowym, dotychczasowego prezesa spółki - Rainera Schwartza.W terminalu nadal występują problemy z systemem schodów przeciwpożarowych (ostrzeżenia, system zamykania drzwi, wentylacja). Niewykluczone, że trzeba będzie naruszyć konstrukcję terminala - konkretne ekspertyzy poznamy niebawem. Port nie spełnia także wymogów przewidzianych w przepisach antyhałasowych, a postęp w pracach budowlanych przebiega wolniej niż zakładano jeszcze kilka miesięcy temu.

W listopadzie ub. roku Air Berlin mający być największym operatorem nowego portu wystąpił z roszczeniami odszkodowawczymi z tytułu strat, które ponosi w związku z opóźnieniem oddania tej inwestycji do użytku. Sprawa trafiła do sądu, a inicjatorem pozwu był ówczesny prezes airberlin - Hartmut Mehdorn. Teraz nowy prezes berlińskiego lotniska będzie musiał bronić się w sądzie przed... własnymi oskarżeniami.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie