W Indiach Airbus A380 wciąż zakazany

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
08 marca 2013 21:27
7 komentarzy
Reklama

Indie nadal nie chcą zezwolić na loty Airbusa A380 na terytorium tego kraju. Ajit Singh, minister lotnictwa Indii, podkreślił, że w trosce o narodowych przewoźników największy pasażerski samolot świata pozostanie nadal zakazany na trasach do i z tego kraju.

- Jeśli pozwolimy największym samolotom lądować tutaj, zabiorą one wszystkich pasażerów naszym liniom - dodał Singh. Dodał, że nie jest przygotowany żaden harmonogram zezwalania na loty A380.Zakaz lotów A380 do Indii ma pomóc dwóm przewoźnikom z tego kraju - Air India i Jet Airways. Obydwaj borykają się z finansowymi problemami. Wśród linii, które chętnie wysłałyby swoje A380 do Indii są m.in. Emirates i Lufthansa. Zwłaszcza ten pierwszy przewoźnik mógłby zagrozić krajowym liniom, bo Hindusi stanowią olbrzymią część migrującej siły roboczej w krajach arabskich.

- Rynek indyjski od maja 2008 roku został ograniczony, w zakresie wielkości samolotów i liczby punktów do których możemy latać. To jest żałosne, ponieważ mamy wielu podróżnych, którzy chcą latać przez Dubaj do miast, do których nie mogą dotrzeć z Indii. Według naszych wyliczeń powinniśmy obsługiwać jeszcze pięć lub sześć kolejnych miast w Indiach - powiedział Tim Clark, prezes Emirates.

Władze Indii zakazały lotów maszyn, które są większe od Boeingów 747. Dlatego niemiecka Lufthansa, która rok temu ponownie nie otrzymała zgody na loty SuperJumbo, obsługuje połączenie do Delhi Boeingiem 747-8 Intercontinental. Najnowsze samoloty przewoźnika na pokład zabierają 362 pasażerów: ośmiu w klasie pierwszej, 92 w nowej klasie biznes oraz 262 w klasie ekonomicznej.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2013-03-10 22:30   
mietek - Profil mietek
Generalnie tak ale zdaje się że Emirates same nie działają za bardzo na warunkach rynkowych.
dareck 2013-03-10 15:04   
dareck - Profil dareck
Zgadzam się w pełni z opinią Tima Clarka: to jest żałosne :)
shorty 2013-03-09 11:54   
shorty - Profil shorty
IST-KRK-IST to ostatni bastion LOT-u, mogliby tez sei dogadac z THY ale wtedy by trzebabyło miec wiedze iwyliczenia dot tej trasy a to w LOT jakas wieksza zagadka. wiecie moze jaki jest koszt za fotel w LOT?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama