×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Vueling odrzuca ofertę kupna przez IAG
Dziś (8.03) akcjonariusze Vuelinga, na prośbę zarządu przewoźnika, odrzucili ofertę przejęcia przez International Airlines Group (IAG), ponieważ może to obniżyć wartość linii, która jest szacowana na ok. 210 mln euro.

Pod koniec ubiegłego roku International Airlines Group, koncern zrzeszający British Airways i Iberię, chciał kupić hiszpańskiego przewoźnika niskokosztowego Vueling. IAG jest już właścicielem niecałych 46% udziałów w linii z bazą w Barcelonie i w listopadzie 2012 złożył ofertę zakupu reszty udziałów w Vuelingu.Zakup Vuelinga miał pomóc w restrukturyzacji siatki połączeń europejskich Iberii. Według szacunków firmy Liberum krajowe i europejskie trasy Iberii to obszar, w którym przewoźnik notuje największe straty. Analitycy oceniają, że Iberia ma średni koszt na fotel w wysokości 73 euro, o ponad połowę wyższy niż niskokosztowy Vueling.

Vueling oferuje obecnie połączenia do 74 krajowych i europejskich miast. Obecna flota przewoźnika składa się z 59 samolotów: 56 Airbusów A320 oraz trzech maszyn A319.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie