Przywileje M&M tylko na biletach LOT-u

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 marca 2013 11:00
26 komentarzy
Reklama

Tylko pasażerowie kupujący bilety na trasy krajowe w Locie będą mogli korzystać z przywilejów programu Miles&More. Osoby, które kupią bilety w Eurolocie, który obsługuje wszystkie trasy, nie mogą z nich korzystać.

Eurolot od 31 marca przejmie obsługę wszystkich tras krajowych do Warszawy. Sprzedaż biletów ruszyła w połowie lutego. Ponieważ loty będą obsługiwane jako code-share Eurolotu i LOT-u, pasażerowie mogą kupować bilety w systemach rezerwacyjnych obydwu przewoźników.Bilety kupowane w systemie LOT-u oraz Eurolotu różnią się jednak ceną. Przywileje programu Miles&More będą dostępne jedynie dla tych osób, które podróżują na bilecie pod kodem LO.

Osoby, które kupią bilet poprzez system rezerwacyjny LOT-u mogą bez zmian zbierać punkty (mile) w programie Miles&More. Członkowie programu posiadający status Frequent Traveller, Senator lub HON Circle utrzymają wszystkie dotychczasowe przywileje, łącznie z dostępem do saloników biznesowych oraz zwiększonymi limitami bagażu.Jak wyjaśnia w rozmowie z Pasazer.com Anna Rusajczyk, rzeczniczka Eurolotu, inaczej będzie w przypadku pasażerów kupujących bilety bezpośrednio u tego przewoźnika. Ponieważ Eurolot nie jest członkiem programu Miles&More, nie będą oni mogli ani zbierać mil, ani korzystać z przywilejów.

Nawet pasażerowie "statusowi" podróżujący na bilecie Eurolotu nie będą mogli skorzystać m.in. z dostępu do saloników biznesowych czy zwiększonego limitu wagowego bagażu.

- Nasi pasażerowie mogą uzyskać dostęp do saloników kupując bilet w taryfie Premium - przypomina Rusajczyk.

Eurolot poinformował nas, że nie planuje wstąpienia do systemu Miles&More i rozszerzenia przywilejów dla członków tego programu lojalnościowego.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk

SPROSTOWANIE: W pierwotnej wersji tekstu napisaliśmy, że Eurolot nie przejmuje obsługi połączeń do Bydgoszczy. Było to nieprecyzyjne, bo linia przejmuje również tę trasę. Przepraszamy za pomyłkę.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_5180d 2013-03-18 17:05   
gosc_5180d - Profil gosc_5180d
Mnie ciekawi, czy dałoby się wnioskować o ręcznie naliczenie mil statusowych za rezerwacje dokonane przed dokonaniem tych wielkopomnych zmian. Dziwi mnie, że jakoś można było rozwiązać podobne kwestie z korzyścią dla pasażerów w liniach, które nie są członkami Star Alliance np. Air Dolomiti, a z eurolotem nic się nie da zrobić.
tomic 2013-03-18 16:31   
tomic - Profil tomic
gdzie są teraz ci ślepo chwalący Mikosza, chciałoby się dodać?
tomic 2013-03-18 16:27   
tomic - Profil tomic
Trudno sobie wyobrazić, czemu LOT w ten sposób rezygnuje z dużej grupy "regionalnych" pasażerów korporacyjnych (czytaj: latających nie za własne pieniądze, lecz za pieniądze ich firmy). To przecież najlepsi klienci!!! Od niedawna Okęcie jest bardzo przyjazne dla przesiadek, a tu taka przykra niespodzianka. Bez mil statusowych pasażerowie korporacyjni bez namysłu wybiorą Lufthansę. Czy przyznawanie mil statusowych naprawdę aż tak dużo kosztuje, że LOT musi z nich zrezygnować?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama