Ryanair: Rzadziej do Londynu Stansted

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
08 marca 2013 08:43
16 komentarzy
Reklama

Ryanair zmniejsza częstotliwość rejsów z polskich portów lotniczych do Londynu - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. Od 1 lipca 2013 roku rzadziej polecimy na lotnisko Stansted z Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi oraz Warszawy.

Wraz z początkiem lipca irlandzki przewoźnik zmniejszy liczbę rejsów z 14 do 7 tygodniowo na trasach z Gdańska i Katowic do Londynu. Zaledwie kilka miesięcy temu Ryanair ogłosił zwiększenie oferowania z tych dwóch portów lotniczych na Stansted, dwa loty dziennie do Londynu realizowane są od połowy grudnia 2012 roku.

Od 1 lipca przewoźnik zmiejszy także częstotliwość rejsów z Warszawy/Modlina do Londynu - loty na Stansted będą się odbywały dwa razy dziennie. Obecnie Ryanair oferuje trzy rejsy w ciągu dnia między Warszawą a Londynem.

Kraków straci dwa rejsy tygodniowo do Londynu. Od poniedziałku do piątku loty na Stansted dalej będą się odbywały dwa razy dziennie, zmniejszona zostanie częstotliwość rejsów z 2 do 1 dziennie w soboty oraz niedziele.

Od lipca rzadziej polecimy również z Łodzi do Londynu. Łódzkie lotnisko straci niedzielny rejs na lotnisko Stansted.

Zmiany w rozkładzie lotów z polskich portów lotniczych do Londynu związane są z wyższymi opłatami lotniskowymi na Stansted, które mają wejść w życie w kwietniu 2013 roku. Angielskie lotnisko zostało niedawno sprzedane Manchester Airport Group (MAG) przez Ferrovial/BAA, a na pożegnanie stary właściciel postanowił o 6% podnieść opłaty. W związku z rosnącymi kosztami Ryanair ogłosił zmniejszenie częstotliwości rejsów na 43 trasach z Londynu Stansted.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_29ccd 2013-03-11 12:47   
gosc_29ccd - Profil gosc_29ccd
Kolejne ciecia od sierpnia. KTW-STN 6x, GDN-STN 5x!
lotfan 2013-03-09 14:14   
lotfan - Profil lotfan
Dziwie się że Ryanair pozwolił na podwyszenie opłat. Normalnie to by zaczeli szantażować że przeniosą baze gdzieś indziej
gosc_815a6 2013-03-09 00:10   
gosc_815a6 - Profil gosc_815a6
@gm717
Jajca se robisz, Ryanair zwiększył niedawno częstotliwość lotów i to znacznie bo dobrze mu się bilety sprzedawały właśnie i jest popyt.
Drugą głupotą którą rzekłeś jest to że niby Wizz Air ma wyższe ceny. Jeżeli chodzi o sam goły bilet nie raz nawet wychodzi taniej.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama