×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie LATAM wybierają oneworld
Dziś (7.03) spółka LATAM poinformowała, że linia TAM, wchodząca w jej skład, wstąpi w 2014 roku do sojuszu oneworld. Obecnie LAN jest członkiem oneworld, a TAM - Star Alliance.

Linie LAN (Chile) i TAM (Brazylia) od połowy ubiegłego roku tworzą spółkę LATAM, która posiada ok. 40% udziału w rynku lotniczym w Ameryce Łacińskiej.- Rozważaliśmy wszystkie możliwości i wybraliśmy sojusz, który oferuje najlepsze korzyści dla naszych pasażerów, ale również i dla naszych linii z grupy LATAM Airlines. Od momentu wejścia linii TAM do sojuszu oneworld, pasażerowie będą mogli latać 950 miejsc na całym świecie - powiedział Enrique Cueto, prezes LATAM.

Według wstępnych informacji TAM opuści Star Alliance w drugim kwartale 2014 roku. Do tego czasu nadal będzie można korzystać ze wszystkich przywilejów Stara, w tym zbierania mil lecąc linią TAM.LATAM zatrudnia ok. 51 tys. pracowników, a pasażerowie będą mogli podróżować na pokładach samolotów nowej grupy do 150 miast w 22 krajach. Siatka połączeń cargo LATAM-u obejmie 169 destynacji w 27 państwach.

LAN i TAM nadal będą funkcjonować pod osobnymi markami i utrzymają swoje bazy odpowiednio w Santiago de Chile i Sao Paulo. Połączenie w ciągu czterech lat powinno przynieść ponad 600 mln dolarów oszczędności.

Piotr Bożyk
Fot. Tony Rodgersgość_92933 - Profil
gość_92933
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie