×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Nowe trasy z KTW i GDN
Wizz Air ogłosił dziś (6.03) uruchomienie trzech nowych tras z Polski. Od 15 maja polecimy z Gdańska do Kristiansand w Norwegii. W maju ruszą też trasy z Katowic do Larnaki i Neapolu. Przewoźnik zapowiada, że myśli również o połączeniach z Polski do Egiptu i Izraela.
Równocześnie przewoźnik zapowiedział zamknięcie trzech tras do Cork: z Gdańska (ostatni lot 7 kwietnia), Poznania (8 kwietnia) oraz Katowic (18 maja). Skasowane zostanie również połączenie z Poznania do Dortmundu.

- Spadek imigracji pomiędzy Polską a Irlandią i wynikający z niego spadek zapotrzebowania na loty do Cork umożliwił nam zwiększenie częstotliwości na trasach, które bardziej odpowiadają obecnemu popytowi – mówi Daniel de Carvalho, dyrektor ds. komunikacji Wizz Aira.


Połączenie z Gdańska do Kristiansand to już siódma trasa Wizz Aira z tego miasta do Norwegii. Loty będą obsługiwane dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele. Ceny biletów będą rozpoczynać się od 125 zł. Przewoźnik spodziewa się przewieźć 30 tys. pasażerów na tej trasie w pierwszym roku jej działalności. 

Rejsy z Katowic do Larnaki będą wykonywane raz w tygodniu – w czwartki. Bilety będą kosztować od 165 zł. Do Neapolu polecimy we wtorki i soboty, a za przelot zapłacimy od 125 zł. 

Wizz Air podkreśla, że ważny jest dla niego rozwój tras turystycznych z Polski. Przewoźnik uruchomił już połączenia do Gruzji (Kutaisi), a teraz dodaje do nich Larnakę i Neapol. Nie wyklucza, że jeszcze w tym sezonie pojawią się także rejsy z Polski do Izraela i Egiptu. 

Tłumacząc zamknięcie połączenia z Poznania do Dortmundu Daniel de Carvalho podkreślił, że ceny biletów na tej trasie są bardzo niskie.

- Poznań to rynek, który wymaga niskich taryf. Chętnie je oferujemy, ale oczekujemy w zamian niskich kosztów. By utrzymać te trasy z niskimi cenami odpowiadającymi rynkowi, musielibyśmy otrzymać znacznie niższe stawki od naszych dostawców w Poznaniu – mówi de Carvalho.

Bilety na nowe trasy będą w sprzedaży już dziś. 

Anna Robaczyńska
Fot. Marlena Rumniakgość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie