Wizz Air: Nowe trasy z KTW i GDN

Anna Robaczyńska - Profil Anna Robaczyńska
06 marca 2013 12:27
48 komentarzy
Reklama

Wizz Air ogłosił dziś (6.03) uruchomienie trzech nowych tras z Polski. Od 15 maja polecimy z Gdańska do Kristiansand w Norwegii. W maju ruszą też trasy z Katowic do Larnaki i Neapolu. Przewoźnik zapowiada, że myśli również o połączeniach z Polski do Egiptu i Izraela.
Równocześnie przewoźnik zapowiedział zamknięcie trzech tras do Cork: z Gdańska (ostatni lot 7 kwietnia), Poznania (8 kwietnia) oraz Katowic (18 maja). Skasowane zostanie również połączenie z Poznania do Dortmundu.

- Spadek imigracji pomiędzy Polską a Irlandią i wynikający z niego spadek zapotrzebowania na loty do Cork umożliwił nam zwiększenie częstotliwości na trasach, które bardziej odpowiadają obecnemu popytowi – mówi Daniel de Carvalho, dyrektor ds. komunikacji Wizz Aira.


Połączenie z Gdańska do Kristiansand to już siódma trasa Wizz Aira z tego miasta do Norwegii. Loty będą obsługiwane dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele. Ceny biletów będą rozpoczynać się od 125 zł. Przewoźnik spodziewa się przewieźć 30 tys. pasażerów na tej trasie w pierwszym roku jej działalności.

Rejsy z Katowic do Larnaki będą wykonywane raz w tygodniu – w czwartki. Bilety będą kosztować od 165 zł. Do Neapolu polecimy we wtorki i soboty, a za przelot zapłacimy od 125 zł.

Wizz Air podkreśla, że ważny jest dla niego rozwój tras turystycznych z Polski. Przewoźnik uruchomił już połączenia do Gruzji (Kutaisi), a teraz dodaje do nich Larnakę i Neapol. Nie wyklucza, że jeszcze w tym sezonie pojawią się także rejsy z Polski do Izraela i Egiptu.

Tłumacząc zamknięcie połączenia z Poznania do Dortmundu Daniel de Carvalho podkreślił, że ceny biletów na tej trasie są bardzo niskie.

- Poznań to rynek, który wymaga niskich taryf. Chętnie je oferujemy, ale oczekujemy w zamian niskich kosztów. By utrzymać te trasy z niskimi cenami odpowiadającymi rynkowi, musielibyśmy otrzymać znacznie niższe stawki od naszych dostawców w Poznaniu – mówi de Carvalho.

Bilety na nowe trasy będą w sprzedaży już dziś.

Anna Robaczyńska
Fot. Marlena Rumniak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_e164e 2013-04-10 01:20   
gosc_e164e - Profil gosc_e164e
Jaki spadek migracji? Migracja była i będzie. Po prostu pojawił się konkurent Ryanair i Wizzair nie będzie miał aż takich dużych zysków. Informacji o odwołanych lotach ŻADNYCH na stronie. Totalna olewka pasażerów z i do CORK.
spooks 2013-03-13 11:43   
spooks - Profil spooks
gosc_c6492: co ty gadasz? W przypadku konieczności zmiany planu podróży z winy wizza, udostępniony jest zwykły numer stacjonarny. Nie trzeba dzwonić pod ten o podwyższonej płatności. Przerabiałem wielokrotnie.
gosc_c3e18 2013-03-12 12:43   
gosc_c3e18 - Profil gosc_c3e18
Ciekawe kiedy wizz bedzie latal z malmö do Lublina?moze ktos wie?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama