×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: Remont pasa od 11 marca
Dziś (6.03) Port Lotniczy Modlin poinformował, że według zapewnień generalnego wykonawcy, firmy ERBUD, prace naprawcze wykonywane w ramach gwarancji, rozpoczną się w poniedziałek 11 marca. Lotnisko utworzyło specjalne, uproszczone procedury, dzięki którym ekipa remontowa ma ułatwiony dostęp do terenu budowy. Wczoraj eksperci ze strony lotniska i generalnego wykonawcy potwierdzili harmonogram prac remontowych.

Harmonogram naprawy zakłada przywrócenie pełnej funkcjonalności lotniska do 31 maja 2013 roku, co jest terminem realnym, potwierdzonym zarówno przez wysokiej klasy ekspertów w dziedzinie technologii betonowych jak i generalnego wykonawcę.Władze Modlina uważają, że winę za uszkodzenia pasa ponosi firma ERBUD, która popełniła błędy przy budowie. Generalny wykonawca twierdzi z kolei, że lotnisko utrudniało pracę przy bieżącym utrzymaniu pasa oraz stosowało uszkadzające nawierzchnię chemikalia. Koszty naprawy ponosi podwykonawca ERBUD-u, czeska firma DSH, a spór pomiędzy Modlinem a ERBUD-em może skończyć się w sądzie.

Wizz Air oraz Ryanair, przewoźnicy niskokosztowi latający do Modlina, potwierdzili już, że zostaną na lotnisku Chopina kolejno do 26 października i 30 czerwca.

Piotr Bożyk
Fot. Anna Robaczyńskagość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie