×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Korean potwierdza zakup udziałów w CSA
Dziś (6.03) linie Korean Airlines potwierdziły inwestycję w Czech Airlines (CSA). Koreański przewoźnik kupi 44% udziałów w czeskiej linii. Borykające się z problemami finansowymi linie CSA poszukiwały inwestora strategicznego już od wielu lat.

Jest to pierwsza inwestycja Korean Air w zagranicznego przewoźnika, który przez to stara się zwiększyć swoją obecność w Europie. Według wstępnych informacji wynika, że Korean pozostawi Czech Aeroholding możliwość kierowania linią.Warto dodać, że po trzyletniej przerwie, linie Czech Airlines (CSA) ponownie zaproponują loty dalekodystansowe samolotem szerokokadłubowym. W grudniu 2012 przewoźnik ogłosił nowe połączenie do Seulu, które wystartuje w czerwcu 2013 roku i będzie obsługiwane Airbusem A330 dwa razy w tygodniu: we wtorki oraz soboty.

W czerwcu tego roku we flocie CSA pojawi się pierwszy szerokokadłubowy Airbus A330-200, który zostanie wydzierżawiony na zasadzie leasingu operacyjnego właśnie od Korean Air. Samolot otrzyma pełne malowanie czeskiego przewoźnika i będzie operował na rejsach do Seulu, ale jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się przewoźnik rozważa również obsługę części rejsów do Moskwy oraz Jekaterynburga właśnie na A330.

W sezonie letnim 2013 flota przewoźnika składać się będzie tylko z samolotów dwóch producentów - 18 maszyn Airbusa (A319, A320, A321 i A330) oraz ośmiu ATR-ów (ATR42 i ATR72). Jest to jedno z ostatnich zadań restrukturyzacyjnych - ujednolicenia floty.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_08231 - Profil
gość_08231
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie