×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian poleci na Airbusach A340
Dziś (5.03) linia Norwegian poinformowała, że w związku z opóźnieniem dostawy pierwszych dwóch B787 z powodu uziemienia wszystkich samolotów tego typu przez FAA, obsłuży rejsy do Stanów Zjednoczonych i Tajlandii dwoma Airbusami A340-300 linii Hi Fly. Samoloty zostaną wyjęte na zasadzie wet lease czyli wraz z załogą.

Hi Fly to linia lotnicza z siedzibą w Lizbonie, która specjalizuje się w leasingu samolotów średnio i dalekodystansowych dla linii lotniczych, touroperatorów, rządów, firm i prywatnych osób. Głównym hubem linii jest lizbońskie lotnisko Portela. Obecnie jej flota składa się z 10 samolotów: dwóch Airbusów A310, trzech A330-200, jednego A330-300, dwóch A340-300 oraz dwóch A340-500.

- Wyleasingujemy dwa zastępcze Airbusy A340-300 do obsługi naszych dalekodystansowych połączeń początkowo na okres około trzech miesięcy - powiedział Bjorn Kjos, prezes Norwegian.Norweski przewoźnik, który miał otrzymać pierwsze dwa z ośmiu B787-8 (LN-BKA, LN-BKB) na przełomie kwietnia i maja, rozpoczął pod koniec ubiegłego roku sprzedaż biletów na swoich dalekodystansowych trasach. Pod koniec maja tego roku przewoźnik uruchomi połączenia dalekodystansowe z Oslo oraz Sztokholmu do Bangkoku i Nowego Jorku. Nowe rejsy dalekodystansowe obsługiwać będzie utworzona spółka-córka Norwegian Long Haul.

Piotr Bożyk
Fot. Kristoffer Rivedalgość_08231 - Profil
gość_08231
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie