Emirates z Mediolanu do Nowego Jorku?

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
25 lutego 2013 22:15
19 komentarzy
Reklama

Emirates chce powrócić do obsługi lotów transatlantyckich z Europy do Ameryki Północnej. Przewoźnik złożył wniosek do IATA o wydanie slota na trasę z Mediolanu-Malpensa do Nowego Jorku (JFK). Rejsy mają wystartować 1 października i będą odbywać się codziennie.

Warto wspomnieć, że linia Emirates obsługiwała w przeszłości trasę Dubaj - Hamburg - Nowy Jork.Rejsy na trasie Dubaj - Nowy Jork z międzylądowaniem w Mediolanie będą realizowane raz dziennie. Lot EK 205 będzie startował z Dubaju o godzinie 9:10, w Mediolanie spodziewany jest 13:50 i w dalszą drogę wystartuje o 16:00, a w Nowym Jorku wyląduje o 18:10 czasu lokalnego. Rejs powrotny EK 206 z lotniska JFK został zaplanowany na godzinę 22:15, w Mediolanie wyląduje o 12:15 następnego dnia i odleci do Dubaju o 14:00, do którego powróci o 22:05.

Połączenie będzie realizowane samolotem Boeing 777-300ER, który zabiera na pokład 360 pasażerów w konfiguracji trzech klas podróży: 8 w pierwszej klasie, 42 w klasie biznes oraz 310 w klasie ekonomicznej.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2013-03-01 03:13   
usuniety - Profil usuniety
gosc_76247: co niektórzy chcą żeby LOT wogóle nie było ( Ci co pragną połączenia Istambuł - Kraków by Turkish Airlines 4 x weekly).gosc_74e8f : po części masz i nie masz racji - nie zgodzę się z tym że:"PL to na tle europejskim mały i nieliczący sie rynek przewozów lotniczych i w skali europejskiej czy światowej mało kto się z nim liczy". Gdyby tak rzeczywiście było, to Emirates czy Qatar czy reszta przewoźników europejskich nie uruchamiali by połączenia do WAW czy innych portów lotniczych w Polsce. Nikt by Polską sobie nie zawracał głowy. Swego czasu MOL też mówił "kto do Polski chce latać?". A co widzimy? Wysyp różnego rodzaju fajnych połączeń by FR - co prawda dotowanych z samorządów z korzyścią dla ludności. "W ubiegłym roku wszystkie polskie lotniska obsłużyły mniej pasażerów niż niejedno lotnisko regionalne w Europie, Ameryce czy Azji." I tu się niestety mylisz. Gdyby Polska miała silnego przewoźnika sieciowego a nawet dwóch ( coś jak Lufthansa i Air Berlin - najwięksi przewoźnicy w Niemczech), polskie lotniska miałyby więcej odprawionych paxów. Niestety, polityka LOT mówi wyraźnie, iż nie są zainteresowani otwieraniem połączeń z międzynarodowych portów lotniczych poza WAW. Po drugie, lotniska zachodnie tak się rozwinęły dlatego, iż nie były ograniczone radziecką okupacją a co za tym idzie, ekonomicznym nieinwestowaniem = zastój ( stworzył się pewnego rodzaju zaścianek)."Jeśli się wam wydaje, ze ktoś tu będzie latać, by to tylko by oferować bilety wyłącznie w promocyjnych cenach to wybijcie sobie to z głowy, bo sa to mrzonki". Spraw aby Polacy zarabiali więcej ( mieli pensje zachodnie), to nie będą latać na taryfach promo a przewoźnicy będą szczęśliwi."Przewoźnicy są od zarabiania pieniędzy, a nie od robienia dobrze pasażerom i sprzedawaniu kupy biletów w promocji za bezcen, jak robiło to OLT." Nikt przewoźnikom nie każe robić promocji na bilety dla pasażerów - przewoźnicy którzy mądrze ustalają politykę taryfową (vide RYANAIR czy wspomniana przeze mnie Lufthanza) jakoś potrafią dać niskie ceny biletów i jeszcze zarobić na konkretnym locie.
gosc_76247 2013-02-28 14:49   
gosc_76247 - Profil gosc_76247
krzysiekl: widze, ze bardzo chcialbys by LOTu nie bylo.
krzysiekl 2013-02-28 14:44   
krzysiekl - Profil krzysiekl
ale gdyby LOTu kiedyś nie było..... to będzie inna rozmowa...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama