×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejne linie wycofują B787 do czerwca
Japońskie linie JAL i ANA, a także chilijski LAN zadecydowały o wycofaniu Boeingów 787 Dreamliner z siatki połączeń do 31 maja. To kolejni po Locie i United przewoźnicy, którzy rezygnują z planowania tych samolotów do rejsów na najbliższych kilka miesięcy.

Przedstawiciele przewoźników podkreślają, że pomimo przejściowych problemów z Dreamlinerami, nadal uważają ten samolot za bardzo dobrą konstrukcję. Choć prezes JAL studzi nieco te słowa i stwierdził, że linia nie będzie już w 100% zależna od produktów Boeinga i obecnie prowadzi rozmowy z Airbusem.Zarówno LOT, jak i inne linie podkreślają, że jeśli tylko zakaz lotów Dreamlinerów zostanie zniesiony, wznowią wykorzystywanie tego modelu na swojej siatce połączeń. 

Boeingi 787 nie mogą latać po tym, jak 16 stycznia uziemiającą je dyrektywę wydała amerykańska Federalna Agencja Lotnictwa (FAA), a w ślad za nią Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Powodem były dwa pożary akumulatorów na pokładach Dreamlinerów należących do ANA oraz Japan Airlines. Nadal nie wiadomo, co dokładnie wywołało problemy, jednak w piątek (22.02) Boeing przedstawił FAA propozycję rozwiązania

Dominik Sipiński
Fot. Tony Rodgersgość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie