×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapur: Nowy Terminal 4 już w 2017r.
Lotnisko Changi Airport w Singapurze poinformowało, że planuje zwiększenie swojej zdolności obsługi pasażerów o około 25 procent. Już wkrótce lotnisko ma otrzymać zgodę na budowę czwartego terminala (T4), który będzie kosztował 1,03 mld dolarów amerykańskich.

Budowa Terminala 4, który zostanie zaprojektowany w celu spełnienia potrzeb operacyjnych linii regionalnych, a także przewoźników niskokosztowych, rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku, a zakończy się z końcem 2016 roku. Pierwszych pasażerów nowy terminal powitać ma w pierwszym kwartale 2017 roku.

- Naszym celem jest zapewnienie komfortu pierwszej klasy dla wszystkich pasażerów niezależnie od tego jaką klasą i jakimi liniami podróżują. Pod koniec 2012 roku zakończony został remont najstarszego Terminala 1, w tym roku przeprowadzimy retrofit Terminala 2 oraz dwóch parkingów lotniskowych. Po wybudowaniu T4 będziemy posiadać cztery najwyższej klasy terminale - powiedziała nam Koon Ling, z działu prasowego lotniska Changi.


 Terminal 3 lotniska Changi w Singapurze

Oprócz nowego Terminala T4, który nie będzie odbiegał wyglądem i jakością od innych, lotnisko planuje również zwiększyć liczbę stanowisk postojowych dla samolotów, wybudować nowoczesne budynki wsparcia dla lotniska, a także przeprowadzić gruntowny remont wszystkich dróg kołowania.

Nowy terminal o powierzchni 160.000 m kw. będzie mógł obsłużyć 16 mln pasażerów rocznie, podnosząc obecne zdolności lotniska do 82 milionów pasażerów w ciągu roku. Warto dodać, że w ubiegłym roku port lotniczy w Singapurze obsłużył rekordową liczbę 51 mln pasażerów, co jest 10% wzrostem względem 2011 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie