×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grupa LH: 2012 r. zakończony na plusie
Grupa Lufthansy poinformowała, że osiągnęła przychód w wysokości 30,1 mld euro (+4,9%) i wypracowała 524 mln euro zysku operacyjnego (-36,1%) za rok 2012. Prognozowany przez grupę zysk operacyjny za 2012 r. miał wynieść około 0,5 mld euro. Wynik operacyjny uwzględnia koszty restrukturyzacji poniesione w związku z wdrożeniem programu "SCORE Change for Success", które w 2012 r. sięgnęły 160 mln euro. Przesunięcie części operacji lotniczych z linii Austrian Airlines do Tyrolean Airways to jednorazowy efekt w postaci zwiększenia wyniku operacyjnego o 115 mln euro.

- W obecnej sytuacji rynkowej, linia nie mogąc być pewna swojej rentowności, musi działać skutecznie. Aby stawić czoła zmianom zachodzącym w branży lotniczej, musimy poprawiać nasze wyniki. Tylko w ten sposób zapewnimy grupie Lufthansy dobrą przyszłość. Jednorazowe sukcesy przekładające się na wyższy zysk netto nie powinny odciągać nas od podejmowania dalszych wysiłków – powiedział Christoph Franz, prezes zarządu Lufthansa AG.Zysk netto grupy w roku obrotowym 2012 wzrósł do 990 mln euro z poziomu -13 mln euro w roku 2011. Wzrost ten wynika z działań o charakterze jednorazowym, jakim była sprzedaż inwestycji kapitałowych. W związku z trwającym procesem intensywnej restrukturyzacji, zarząd zaproponował radzie nadzorczej spółki wstrzymanie wypłaty dywidend.

- Naszym celem jest umożliwienie udziałowcom długotrwałego uczestnictwa w przyszłym sukcesie całej grupy. Cel ten pomoże osiągnąć wdrożenie programu "SCORE Change for Success". Najważniejsze jest teraz zainwestowanie wszystkich dostępnych środków w Grupę, aby realizacja tego programu się powiodła – dodał Franz.

Zysk netto grupy zostanie zatrzymany w całości w celu wzmocnienia kapitału własnego. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę negatywne skutki wprowadzenia nowego Międzynarodowego Standardu Rachunkowości nr 19 dotyczącego świadczeń pracowniczych, który zostanie wdrożony w 2013 roku.

Warto dodać, że w celu zapewnienia większego komfortu swoim pasażerom, grupa potwierdziła rozpoczęcie rozmów z Airbusem i Boeingiem, które dotyczą zamówienia ośmiu samolotów szerokokadłubowych i 100 maszyn wąskokadłubowych.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie