United wycofuje B787 do czerwca

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 lutego 2013 11:09
Reklama

Amerykańskie linie United zadecydowały o wycofaniu Boeingów 787 Dreamliner z siatki połączeń do 5 czerwca. To kolejny po Locie przewoźnik, który rezygnuje z planowania tych samolotów do rejsów na najbliższych kilka miesięcy.

Jedną z pierwszych decyzji nowego prezesa LOT-u, Sebastiana Mikosza, było wycofanie Dreamlinerów z siatki do października br. Tłumaczył on to koniecznością uniknięcia niepewności i doraźnych rozwiązań. Problemem dla linii jest m.in. to, że Boeingi 787 maja zupełnie nową klasę premium, której nie ma w starszych Boeinga 767, co utrudnia zmianę rezerwacji dla niektórych pasażerów w wyniku podmiany samolotu.Zarówno LOT, jak i United podkreślają, że jeśli tylko zakaz lotów Dreamlinerów zostanie zniesiony, wznowią wykorzystywanie tego modelu. 

Przedstawiciele amerykańskiego przewoźnika podkreślają, że pomimo przejściowych problemów z Dreamlinerami, nadal uważają ten samolot za świetną konstrukcję. United posiada obecnie sześć Boeingów 787 i jest jedynym północnoamerykańskim użytkownikiem tego modelu.

Boeingi 787 nie mogą latać po tym, jak 16 stycznia uziemiającą je dyrektywę wydała amerykańska Federalna Agencja Lotnictwa (FAA), a w ślad za nią Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Powodem były dwa pożary akumulatorów na pokładach Dreamlinerów należących do ANA oraz Japan Airlines. Nadal nie wiadomo, co dokładnie wywołało problemy, jednak w piątek (22.02) Boeing, według nieoficjalnych doniesień, przedstawił FAA propozycję rozwiązania

Dominik Sipiński
Fot. Tony Rodgers
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama