LOT: Kolejne zmiany w rozkładzie

Marek Stus - Profil Marek Stus
21 lutego 2013 21:33
42 komentarzy
Reklama

W systemie rezerwacyjnym PLL LOT pojawiły się kolejne zmiany w rozkładzie lotów na sezon letni. Wynika z nich, że poza zapowiedzianą w ubiegłym tygodniu rezygnacją z obsługi rejsów z Warszawy do Doniecka, Erywania i Kairu oraz z Krakowa do Paryża-Charles de Gaulle, przewoźnik zamierza zmodyfikować godziny niektórych operacji, a także zwiększyć oferowanie na wybranych trasach europejskich.

Do sytemu rezerwacyjnego powróciły przede wszystkim rejsy z Warszawy do Aten i Rzymu-Fiumicino. Połączenia te zostały zawieszone na początku sezonu zimowego. Linie tłumaczyły wówczas, że są one nierentowne.

Loty do Aten rozpoczną się 31 marca b.r. i będą oferowane raz dziennie. Start z Warszawy zaplanowano na 11:05, a lądowanie w stolicy Grecji o 14:50. Rej powrotny z Aten został przewidziany na 15:40.

Począwszy od 2 kwietnia b.r. samoloty LOT-u powrócą także do Rzymu z częstotliwością sześciu rejsów tygodniowo, które będą realizowane codziennie z wyjątkiem poniedziałków. Start z Warszawy przewidziano (w zależności od dnia) na 11:15 lub 13:10, a lądowanie na lotnisku Fiumicino odpowiednio na 13:35 i 15:30. W drogę powrotną samolot wystartuje z Rzymu o 14:20 lub 16:20.Od początku kwietnia b.r. LOT zwiększy również ilość rejsów m.in. do Berlina (z 11 do 12 tygodniowo), Tbilisi (z 5 do 7 tygodniowo, rejsy będą realizowane codziennie w dotychczasowych godzinach) oraz Zurychu (z 10 do 12 tygodniowo, dodatkowe rejsy przewidziano we wtorki i piątki). Więcej lotów zaplanowano również z Warszawy do Budapesztu, Mediolanu-Malpensa i Pragi.

Z Krakowa przewoźnik uruchomi dodatkowe, poranne rejsy do Frankfurtu w piątki i soboty (w miejsce skasowanego połączenia do Paryża).

1 czerwca b.r. LOT wznowi sezonowe połączenie z Warszawy do Bejrutu. Loty na tej trasie będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i soboty.

Korekcie ulegają ponadto godziny niektórych połączeń m.in. do Berlina, Brukseli, Frankfurtu i Zurychu.

Wprowadzone do systemu rezerwacyjnego zmiany nie są z całą pewnością ostateczne. W ostatnich tygodniach przedstawiciele LOT-u wielokrotnie zapowiadali konieczność rewizji siatki połączeń i optymalizacji rozkładu lotów.
Marek Stus
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_858cc 2013-02-25 17:00   
gosc_858cc - Profil gosc_858cc
ssak: Ja wiem, że obskurność baraku w KRK to nie wina LOTu - natomiast wskazywałem iż owa obskurność jest jednym z czynników pogarszających pozycję LO w KRK. Poza tym prawdziwy Krakus powiniene latać przez Wiedeń :D Osobiście tej opcji jeszcze nie testowałem, latając raczej przez WAW, MUC czy FRA albo bezpośrednio - DY lub FR (to ostatecznie bo NIENAWIDZE Skavsty).
ssak 2013-02-24 16:38   
ssak - Profil ssak
600c8: mało wiesz o życiu. Problem polega na tym, ze nie dla każdego podróż do Krakowa jest wycieczka życia, dla niektórych to niezbyt miła konieczność mieszcząca sie w ramach zarabiania na chleb.
gosc_600c8 2013-02-24 11:55   
gosc_600c8 - Profil gosc_600c8
Tak narzekacie na KRK, a kto wam karze katać z tego kórnika? Do wyboru sa lepsze porty KTW RZ, LO WAW nikt na siłę Was do KRK nie ciagnie a jak Ci co narzekają odejdą to i więcej miejsca bedzie dla pozostałych.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama