×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Kolejne zmiany w rozkładzie
W systemie rezerwacyjnym PLL LOT pojawiły się kolejne zmiany w rozkładzie lotów na sezon letni. Wynika z nich, że poza zapowiedzianą w ubiegłym tygodniu rezygnacją z obsługi rejsów z Warszawy do Doniecka, Erywania i Kairu oraz z Krakowa do Paryża-Charles de Gaulle, przewoźnik zamierza zmodyfikować godziny niektórych operacji, a także zwiększyć oferowanie na wybranych trasach europejskich. 

Do sytemu rezerwacyjnego powróciły przede wszystkim rejsy z Warszawy do Aten i Rzymu-Fiumicino. Połączenia te zostały zawieszone na początku sezonu zimowego. Linie tłumaczyły wówczas, że są one nierentowne. 

Loty do Aten rozpoczną się 31 marca b.r. i będą oferowane raz dziennie. Start z Warszawy zaplanowano na 11:05, a lądowanie w stolicy Grecji o 14:50. Rej powrotny z Aten został przewidziany na 15:40.

Począwszy od 2 kwietnia b.r. samoloty LOT-u powrócą także do Rzymu z częstotliwością sześciu rejsów tygodniowo, które będą realizowane codziennie z wyjątkiem poniedziałków. Start z Warszawy przewidziano (w zależności od dnia) na 11:15 lub 13:10, a lądowanie na lotnisku Fiumicino odpowiednio na 13:35 i 15:30. W drogę powrotną samolot wystartuje z Rzymu o 14:20 lub 16:20.Od początku kwietnia b.r. LOT zwiększy również ilość rejsów m.in. do Berlina (z 11 do 12 tygodniowo), Tbilisi (z 5 do 7 tygodniowo, rejsy będą realizowane codziennie w dotychczasowych godzinach) oraz Zurychu (z 10 do 12 tygodniowo, dodatkowe rejsy przewidziano we wtorki i piątki). Więcej lotów zaplanowano również z Warszawy do Budapesztu, Mediolanu-Malpensa i Pragi. 

Z Krakowa przewoźnik uruchomi dodatkowe, poranne rejsy do Frankfurtu w piątki i soboty (w miejsce skasowanego połączenia do Paryża).

1 czerwca b.r. LOT wznowi sezonowe połączenie z Warszawy do Bejrutu. Loty na tej trasie będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i soboty. 

Korekcie ulegają ponadto godziny niektórych połączeń m.in. do Berlina, Brukseli, Frankfurtu i Zurychu. 

Wprowadzone do systemu rezerwacyjnego zmiany nie są z całą pewnością ostateczne. W ostatnich tygodniach przedstawiciele LOT-u wielokrotnie zapowiadali konieczność rewizji siatki połączeń i optymalizacji rozkładu lotów.
 
Marek Stus
Fot. Piotr Bożykgość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie