×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ilyushin Finance kupuje 32 CS300
Dziś (21.02) Bombardier i firma leasingowa Ilyushin Finance Co. podpisali wiążącą umowę w sprawie zakupu 32 samolotów CSeries CS300 wraz z opcjami na kolejnych 10 maszyn tego typu. Jest to już 17. klient nowego programu Bombardiera.

Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 2,5 mld dolarów amerykańskich przy obecnych cenach katalogowych, a po wykorzystaniu opcji może przekroczyć 3,4 mld dolarów.

Warto dodać, że nowe zamówienia to prawdopodobnie także chęć ściągnięcia Bombardiera do Rosji. Według nieoficjalnych informacji przedstawicieli producenta, władze rosyjskie rozmawiają o możliwości otwarcia linii montażu maszyn Q400 w Uljanowsku.- Program CSeries stale się powiększa i obecnie mamy już 17 klientów. Rodzina nowych samolotów (CS100/CS300) ma dużą elastyczność operacyjną, dlatego linie lotnicze i firmy leasingowe są świadome tego, jak dobrze samolot może spełniać swoją misję w przyszłości. Jesteśmy przekonani, że CSeries zapewni nam dużą przewagę na rynku w segmencie samolotów 100-149 osobowych w ciągu najbliższych dwudziestu lat - powiedział Mike Arcamone, prezes Bombardier Commercial Aircraft.

Po zgromadzeniu zamówień i zobowiązań na ponad 380 maszyn CSeries CS100 oraz CS300, Bombardier potwierdził, że sprzedał już wszystkie dostępne sloty dostaw na lata 2014 - 2015 oraz 60% w 2016 roku.

Jeżeli jesteście ciekawi jak będzie wyglądał kokpit i kabina CSeries to zapraszamy do naszych artykułów: "Dubai Airshow: Debiut kokpitu CSeries" oraz "Kabina nowego Bombardiera CSeries".

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Mediagość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie