×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair wymieni fotele klasy biznes
Finnair wprowadzi na pokładach samolotów dalekodystansowych nowe fotele w klasie biznes z funkcją "full-flat" – ustawienia fotela w pełnej pozycji leżącej. Obecnie fotele te są dostępne jedynie w czterech najnowszych szerokokadłubowych Airbusach A330-300.

Po zakończeniu prac modernizacyjnych, jesienią 2014 roku, fotele z funkcją "full-flat" będą dostępne w klasie biznes we wszystkich samolotach Airbus A330-300, oraz w części A340-300 z wyjątkiem trzech najstarszych maszyn, które będą pierwszymi, jakie zostaną usunięte z floty wraz z wprowadzeniem samolotów A350. Całkowita wartość tej inwestycji, łącznie z wymianą, wynosi około 29 mln euro.

- Fotele z funkcją "full-flat" zostały świetnie przyjęte przez klientów podróżujących klasą biznesową. Wierzymy, że kluczem do osiągnięcia sukcesu na bardzo konkurencyjnym rynku jest oferowanie przez Finnair wyróżniających się usług i ta znacząca inwestycja w zapewnienie komfortu pasażerom pomoże nam w realizacji tego długoterminowego celu. Fotele z funkcją "full-flat" stanowią nowy standard zarówno dla klientów przywiązujących wagę do jakości, jak i dla linii Finnair - powiedział Anssi Komulainen, wiceprezes Finnaira ds. obsługi klientów.Wybrany przez linie Finnair model Contour Aerospace Vantage jest już dostępny w czterech najnowszych samolotach Airbus A330-300. Dzięki specjalnemu projektowi fotela po jego rozłożeniu pasażer ma do dyspozycji w pełni płaskie łóżko o długości do 200 cm, którego szerokość na wysokości ramion wynosi 58 cm. Każde w pełni automatyczne siedzenie wyposażone jest również w lampkę do czytania, regulowany zagłówek, oświetlenie o różnym natężeniu oraz indywidualny system rozrywki pokładowej.

Wprowadzenie foteli z funkcją "full-flat" jest najnowszym krokiem linii Finnair w ramach realizowanego programu zmian i modernizacji związanych z wygodą klientów. Wcześniej, w październiku 2012 roku, Finnair ogłosił swoją współpracę z fińską firmą wzorniczą Marimekko, której tkaniny i zastawa ożywią wnętrza samolotów już wiosną 2013 roku. Zmiany planowane są także w obrębie posiłków serwowanych w obydwu klasach.

Kolejnym ważnym celem jest odmłodzenie floty gdyż jest to niezbędne do wykonania planowanej strategii wzrostu ilości połączeń do Azji. Inwestycje planowane w najbliższych latach to m.in. wycofanie czterech Boeingów 757-200 używanych obecnie do połączeń czarterowych. W 2013 i 2014 roku zastąpi je pięć Airbusów A321 z sharketami. Kolejna modernizacja będzie dotyczyć floty dalekodystansowej, którą zasili z 11 maszyn A350 XWB. Wartość tych inwestycji to kwota około 1,3 mld euro. Jednak być może to nie wszystko ponieważ linia nie wyklucza także zamówienia A320neo.

Jako ciekawostkę warto dodać, że Finnair będzie pierwszą linią w Europie, która w 2015 roku otrzyma Airbusa A350 XWB. Celem tej inwestycji jest zaoferowanie klientom doskonałej jakości i komfortu podróży oraz obniżenie kosztów operacyjnych dla linii. Maszyny A350 zastąpią obecnie używane Airbusy A340-300.

Piotr Bożyk
Fot. Finnairgość_08231 - Profil
gość_08231
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie