×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Virgin Atlantic wstąpi do SkyTeam?
Linia Virgin Atlantic rozważa wstąpienie do sojuszu SkyTeam. Jest to prawdopodobny scenariusz po tym jak brytyjski przewoźnik rozpoczął współpracę z amerykańską Deltą. Partnerstwo obu linii to zawarcie umów code-share, stworzenie spółki joint venture, a nawet połączenie programów lojalnościowych.

- Podejrzewam, że w odpowiednim czasie będzie można nas zobaczyć wstępujących do sojuszu SkyTeam - powiedziała Julie Southern, wiceprezes ds. operacyjnych Virgin Atlantic.

W ubiegłym roku Delta Air Lines poinformowała, że zakupi 49% udziałów w Virgin Atlantic, które obecnie posiadają Singapore Airlines. Wartość transakcji szacowana jest na 360 mln dolarów amerykańskich, a cała transakcja powinna zakończyć się do końca tego roku kiedy to zostaną wydane wszystkie zgody przez odpowiednie amerykańskie oraz europejskie urzędy i instytucje.Tym samym nie sprawdziły się nasz spekulacje dotyczące wstąpienia Virgin Atlantic do sojuszu Star Alliance o którym pisaliśmy w artykule "Virgin: Nowe maszyny i Star Alliance?". Brytyjska linia to przewoźnik, który wciąż pozostaje niezależny od trzech sojuszy. W najbliższym czasie jednak ostatecznie chce podjąć decyzję w tej kwestii.

Według wstępnych prognoz współpraca obu linii zwiększy możliwości operowania z lotniska Londyn-Heathrow na trasach dalekodystansowych.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_5e505 - Profil
gość_5e505
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie