Virgin Atlantic wstąpi do SkyTeam?

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
19 lutego 2013 22:11
3 komentarze
Reklama

Linia Virgin Atlantic rozważa wstąpienie do sojuszu SkyTeam. Jest to prawdopodobny scenariusz po tym jak brytyjski przewoźnik rozpoczął współpracę z amerykańską Deltą. Partnerstwo obu linii to zawarcie umów code-share, stworzenie spółki joint venture, a nawet połączenie programów lojalnościowych.

- Podejrzewam, że w odpowiednim czasie będzie można nas zobaczyć wstępujących do sojuszu SkyTeam - powiedziała Julie Southern, wiceprezes ds. operacyjnych Virgin Atlantic.

W ubiegłym roku Delta Air Lines poinformowała, że zakupi 49% udziałów w Virgin Atlantic, które obecnie posiadają Singapore Airlines. Wartość transakcji szacowana jest na 360 mln dolarów amerykańskich, a cała transakcja powinna zakończyć się do końca tego roku kiedy to zostaną wydane wszystkie zgody przez odpowiednie amerykańskie oraz europejskie urzędy i instytucje.Tym samym nie sprawdziły się nasz spekulacje dotyczące wstąpienia Virgin Atlantic do sojuszu Star Alliance o którym pisaliśmy w artykule "Virgin: Nowe maszyny i Star Alliance?". Brytyjska linia to przewoźnik, który wciąż pozostaje niezależny od trzech sojuszy. W najbliższym czasie jednak ostatecznie chce podjąć decyzję w tej kwestii.

Według wstępnych prognoz współpraca obu linii zwiększy możliwości operowania z lotniska Londyn-Heathrow na trasach dalekodystansowych.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
skyteam 2013-02-20 04:46   
skyteam - Profil skyteam
szkoda ze nikt nie napisal ze Virgin Atlantic jest na skraju bankructwa !
humbak 2013-02-20 03:01   
humbak - Profil humbak
Tak to jest ze spekulacjami...
gosc_a4e71 2013-02-19 23:26   
gosc_a4e71 - Profil gosc_a4e71
wielka szkoda dla Star'a, jak i szkoda, ze Virgin wejdzie do najslabszego aliansu, gdzie jest duzo slabych linii. Choc Virgin sie teraz zmieni i to juz nie bedzie to Virgin, ktore znamy. Przejecie przez przewoznika o tak kiepskim serwisie i kiepskiej reputacji jak Delta oraz zmiana kierownictwa Virgin (odszedl dotychczasowy prezes) z pewnoscia odbije sie negatywnie na linii, ktora dotad pokazywala, dokad bedzie zmierzac branza.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama