×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Korean chce nabyć 44% udziałów w CSA
Linie Korean Airlines są zainteresowane inwestycją w Czech Airlines (CSA). Koreański przewoźnik chciałby zakupić około 44% udziałów w czeskiej linii.

Jeśli transakcja zakończy się sukcesem, będzie to pierwsza inwestycja Korean Air w zagranicznego przewoźnika, który przez to stara się zwiększyć swoją obecność w Europie. Borykające się z problemami finansowymi linie CSA poszukują inwestora strategicznego już od wielu lat.

Czech Aeroholding, większościowy akcjonariusz przewoźnika, nie odpowiada na pytania mediów dotyczące tej sprawy. Jednak według wielu medialnych doniesień, Korean Air, pozostawi Czech Aeroholding możliwość kierowania linią.

Jako ciekawostkę warto dodać, że w grudniu 2012 roku, Qatar Airways również poinformował, że rozważa udział w prywatyzacji CSA. Jednak prawdopodobnie wycofał się z tej decyzji.Należy przypomnieć, że po trzyletniej przerwie, linie Czech Airlines (CSA) ponownie zaproponują loty dalekodystansowe samolotem szerokokadłubowym. W grudniu 2012 przewoźnik ogłosił nowe połączenie do Seulu, które wystartuje w czerwcu 2013 roku i będzie obsługiwane Airbusem A330-200 dwa razy w tygodniu: we wtorki oraz soboty.

W czerwcu tego roku we flocie CSA pojawi się pierwszy szerokokadłubowy Airbus A330-200, który zostanie wydzierżawiony na zasadzie leasingu operacyjnego właśnie od Korean Air. Samolot otrzyma pełne malowanie czeskiego przewoźnika i będzie operował na rejsach do Seulu, ale jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się przewoźnik rozważa również obsługę części rejsów do Moskwy oraz Jekaterynburga właśnie na A330.

W sezonie letnim 2013 flota przewoźnika składać się będzie tylko z samolotów dwóch producentów - 18 maszyn Airbusa (A319, A320, A321 i A330) oraz ośmiu ATR-ów (ATR42 i ATR72). W ten sposób linia zakończyła jedno ze swoich ostatnich zadań restrukturyzacyjnych - ujednolicenia floty.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie