×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kradzież diamentów z samolotu w BRUDziś (18.02) około godziny 20:00 grupa uzbrojonych w broń automatyczną bandytów (niektóre źródła podają, że było ich ośmiu) poruszająca się dwoma Audi A8 zaatakowało na lotnisku w Brukseli samolot Fokker 100 obsługujący wieczorny lot LX789 do Zurychu. Była to maszyna należąca do linii Helvetic Airways o rejestracji HB-JVE, wykonująca połączenie dla SWISS-a.

Maszyna została okradziona tuż po tym, jak firma Brinks załadowała na niego cenny ładunek 10 kilogramów diamentów. Oprócz wspomnianego kruszca na pokładzie znajdowały się prawdopodobnie większe ilości złota.Podczas ataku nikt nie został ranny. Około godziny 22 niedaleko miasta Zellik został znaleziony Mercedes Vito. Samochód płonął i według policji również należał do sprawców kradzieży.

Na jutro (19.02) na godzinę 11:30 została zapowiedziana oficjalna konferencja w tej sprawie.

Oficjalne oświadczenie Brussels Airport:
"Możemy potwierdzić, że około godziny 19:47 kilku mężczyznom w dwóch samochodach udało się wtargnąć przez płot. Mężczyźni podjechali do szwajcarskiego samolotu gdzie ukradli cenne towary. Nie było strzelaniny i nikt nie został ranny. Trwało to tylko kilka minut, a potem, bandyci uciekli z portu przez uszkodzone ogrodzenie.

Policja wszczęła dokładne śledztwo. Zdarzenie nie miało wpływu na ciągłość ruchu lotniczego lotniska. Jednak lot powrotny do Zurychu został odwołany."

Piotr Bożyk
Fot. Paul Bailey


gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie