Hotel Renaissance nabiera kształtów

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
18 lutego 2013 11:16
11 komentarzy
Reklama

Toczą się prace na budowie pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance na lotnisku Chopina w Warszawie. W budynku trwają obecnie prace instalacyjne i wykończeniowe. Pierwsi goście będą się mogli do niego wprowadzić już jesienią.

W połowie listopada ubiegłego roku na hotelu zawisła wiecha oznaczająca zakończenie konstrukcji budynku w stanie surowym. Obecnie trwają prace instalacyjne i wykończeniowe. Montowane są także elementy fasady i dachu. Kilka dni temu zakończony został również montaż konstrukcji zadaszenia sali balowej, która będzie jedną z największych tego typu sal w Warszawie.

- Prace idą zgodnie z harmonogramem. Ostra zima nie przeszkadza nam prowadzenia dalszych prac budowlanych - informuje Karolina Szydłowska, rzeczniczka firmy ALPINE Construction Polska, która buduje hotel.Powstający na lotnisku Chopina obiekt będzie pierwszym hotelem marki Renaissance w Europie Środkowo-Wschodniej. Budynek ma 11 kondygnacji, w tym 3-poziomowy parking. W 225 pokojach będzie mogło zamieszkać do 400 gości. Hotel będzie dysponował także pięcioma salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 650m. kw., basenem, SPA, centrum fitness oraz restauracją.

Inwestorem i właścicielem obiektu jest przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, które jest również operatorem Lotniska Chopina. Franczyzobiorcą oraz zarządzającym jest Port-Hotel Spółka z o.o., która podpisała z Global Hospitality Licensing międzynarodową umowę franczyzy marki Renaissance Hotel.

Prace budowlane mają zakończyć się w III kwartale br., a pierwszych gości przyjmie w połowie jesieni.

Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_5836b 2013-02-20 13:24   
gosc_5836b - Profil gosc_5836b
27bea: Europa Srodkowo-Wschodnia - to Europa Srodkowa i Europa Wschodnia do kupy wzieta.
gosc_27bea 2013-02-19 15:24   
gosc_27bea - Profil gosc_27bea
Moskwa to jest Europa Wschodnia kolego.
gosc_695da 2013-02-19 13:11   
gosc_695da - Profil gosc_695da
To nie bedzie pierwszy hotel sieci Renaissance w Europie Srodkowo-Wschodniej. Cztery hotele tej sieci sa juz w Rosji: 2 w Moskwie, 1 w Petersburgu i 1 w Samarze.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama