×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe standardy hałasu ICAO
Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) przyjęła nowe standardy dopuszczalnego poziomu hałasu dla samolotów pasażerskich. W porównaniu z obecnymi normami, obowiązującymi od 2006 r., zostały one zaostrzone.

- Nowe standardy hałasu to ważny krok dla lotnictwa, który zapewni bardziej ciche otoczenie dla wielu ludzi mieszkających w pobliżu lotnisk na całym świecie - powiedział Raymond Benjamin, sekretarz generalny ICAO. 

Nowe normy będą obowiązywały dla nowych samolotów od 2017 r. Trzy lata później obejmą także lekkie maszyny. Standard musi jeszcze zostać zatwierdzony przez Zgromadzenie ICAO, ale jest to niemal formalność.

Nowe standardy z zadowoleniem przyjął Airbus. Szef europejskiego koncernu podkreślił, że zarówno nowy model A350, jak i zmodyfikowana wersja A320neo będą w pełni spełniać zaostrzone normy.

- Transport lotniczy już jest o 75 proc. bardziej cichy niż cztery dekady temu. Branża będzie nadal wdrażała efektywne kosztowo środki zapobiegania hałasowi, by zmniejszyć liczbę osób narażonych na hałas samolotów - dodał Tony Tyler, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA). 

Dominik Sipińskigość_39fec - Profil
gość_39fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie