Eurolot rozpoczął sprzedaż krajówek

Marek Stus - Profil Marek Stus
15 lutego 2013 22:56
38 komentarzy
Reklama

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w systemie rezerwacyjnym Eurolotu pojawiły się dziś popołudniu (15.02) bilety na połączenia krajowe z Warszawy.

Od 1 kwietnia br. przewoźnik przejmuje obsługę wszystkich rejsów krajowych od PLL LOT. Dotąd bilety na trasach z/do stolicy były sprzedawane wyłącznie przez LOT, choć od wielu lat część rejsów była wykonywana samolotami Eurolotu. Od sezonu letniego obaj przewoźnicy będą współpracować w formule code-share: LOT będzie sprzedawał część miejsc w samolotach Eurolotu. Dostosowane już zostały do tego kody handlowe lotów dostępnych na stronie narodowego przewoźnika.System taryf obowiązujący u obu przewoźników będzie różny.

Eurolot oferuje bilety na rejsy krajowe w dwóch podstawowych taryfach: Basic i Premium.

W pierwszej, tańszej, nie będzie możliwości dokonywania zmiany daty podróży ani nazwiska pasażera, bilet będzie również bezzwrotny.

W taryfie Premium podróżni otrzymają możliwość dokonywania bezpłatnych modyfikacji biletu, a także jego zwrotu za potrąceniem opłaty manipulacyjnej. Ponadto pasażerowie podróżujący na podstawie biletu wystawionego w taryfie Premium będą mieli wstęp do saloników biznesowych na wszystkich lotniskach krajowych z wyjątkiem Krakowa (z powodu braku business lounge w terminalu krajowym).Na pokładach samolotów Eurolotu nie będzie prawdopodobnie różnicy w serwisie oferowanym pasażerom w zależności od wykupionej taryfy. Można jednak przypuszczać, że podróżnym z segmentu Premium będą przydzielane miejsca w pierwszych rzędach w kabinie Bombardiera Q400 lub odpowiednio w ostatnich rzędach w przypadku maszyn typu ATR.

Niestety Eurolot nie oferuje w tym momencie lotów krajowych z przesiadkami. Oznacza to, że nie zarezerwujemy podróży np. z Krakowa do Szczecina przez Warszawę na jednym bilecie.

W przypadku biletów sprzedawanych przez LOT struktura taryf pozostanie bez zmian. Bilety będą oferowane w trzech grupach taryf ekonomicznych: Saver, Semi-Flex i Flex. Zasady dotyczące dopuszczalności zmian rezerwacji i zwrotów biletów będą takie, jak dotychczas. Trzeba zwrócić uwagę, że - inaczej niż w przypadku biletu wystawionego przez Eurolot - najdroższa taryfa LOT-owska (Flex) nie będzie pozwalała pasażerom na korzystanie z oferty saloników biznesowych. W przypadku biletów z numerami LOT-u brak jest również możliwości zmiany nazwiska.

LOT nie udostępnia na razie promocyjnej taryfy First Minute na rejsy krajowe. Nie wiadomo, czy w przyszłości wróci ona do systemu rezerwacyjnego przewoźnika.


Poziom cen biletów w poszczególnych taryfach Eurolotu i LOT-u nie jest jednolity. Wstępny przegląd oferty obu przewoźników wskazuje jednak, że w większości przypadków tańsze bilety na te same daty i rejsy będzie można nabyć w Eurolocie. Różnice wynoszą obecnie od kilkudziesięciu do nawet 200 PLN w przypadku taryf gwarantujących elastyczność podróży.

Przejęcie rejsów krajowych przez Eurolot będzie miało również wpływ na możliwość gromadzenia mil w programie Miles&More i innych programach linii z sojuszu Star Alliance. Zgodnie z zasadami tych programów lojalnościowych za rejsy wykonywane przez linie spoza sojuszu nie można otrzymywać mil statusowych. Oznacza to, że nie będą one przysługiwały na trasach krajowych bez względu na to, który z dwóch przewoźników wystawi bilet. Otwarta pozostaje natomiast kwestia nagradzania pasażerów podróżujących po kraju milami premiowymi w przypadku biletów LOT-owskich.

Eurolot, niezależnie od przejęcia lotów krajowych z Warszawy, nadal będzie oferował dotychczasowe połączenia zagraniczne i krajowe z pominięciem stolicy.

Marek Stus
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_684dd 2013-02-21 17:12   
gosc_684dd - Profil gosc_684dd
Szkoda tylko że Eurolot nie potrafi wykorzystać stojących ATR. Samoloty stoją na płycie, a my zwracaliśmy się kilka razy z zapytaniem o wykonanie czarteru. Odpowiedź na jak to określili "udźwig" - 5-6 dni. Konkurencja - tego samego dnia. Jakiś niedowład operacyjny, a ponoć kryzys jest i wszyscy chcą zarabiać. Ale to państwowe...Jak tak ma wyglądać przejęcie krajówek - powodzenia..
gosc_1a97c 2013-02-20 22:48   
gosc_1a97c - Profil gosc_1a97c
Wrocław - Warszawa - Wrocław - prawie 540 PLN :) Chyba się LOT-owi i Eurolotowi w główkach poprzewracało - hahahaha :) Ale cóż, trzeba teraz nadrobić straty i udawać, że będą zyski :):):) Śmiech na sali normalnie :)
andrzej 2013-02-19 13:52   
andrzej - Profil andrzej
hops: Jety już wypadły z siatki krajowej.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama