×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Stanowisko Modlina ws. drogi startowejDziś (14.02) zarząd spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin postanowił, że naprawa betonowych progów (08 i 26) drogi startowej ma zostać wykonana w dotychczasowej technologii, czyli przy wykorzystaniu betonu cementowego. Według zarządu i ekspertów współpracujących z lotniskiem, przedstawiony przez firmę ERBUD harmonogram naprawy progów jest zbyt długi.

Zgodnie z wcześniejszym, oficjalnym stanowiskiem ERBUD-u, przedstawionym władzom portu lotniczego, wykonawca potrzebuje 140 dni na wykonanie robót budowlanych. Zarówno specjaliści zatrudnieni przez lotnisko, a także firmy specjalizujące się w technologiach betonowych zgodnie oceniają, że tego typu prace można wykonać w znacznie krótszym czasie.Dodatkowo, jeżeli ERBUD nie znajdzie satysfakcjonującego rozwiązania, zarządzający Portem Lotniczym Warszawa-Modlin w trybie pilnym zwróci się do profesjonalnych wykonawców, którzy będą w stanie wykonać naprawę drogi startowej w oczekiwanym terminie. Zgodnie z zapisami umowy koszt tego poniesie spółka ERBUD.

Warto dodać, że spółka ERBUD, generalny wykonawca pasa startowego w Modlinie, poinformowała, że realnym terminem odbioru lotniska w Modlinie może być grudzień 2013 r. lub nawet styczeń 2014. Taką informację przekazał w TVN CNBC Dariusz Grzeszczak, członek zarządu ERBUD-u.

Piotr Bożyk
Fot. Anna Robaczyńska


gość_71e4b - Profil
gość_71e4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie