Modlin zamknięty do grudnia?

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
14 lutego 2013 13:29
14 komentarzy
Reklama

Spółka ERBUD, generalny wykonawca pasa startowego w Modlinie, poinformowała, że realnym terminem odbioru lotniska w Modlinie może być grudzień 2013 r. lub nawet styczeń 2014. Taką informację przekazał w TVN CNBC Dariusz Grzeszczak, członek zarządu ERBUD-u.

ERBUD poinformował, że lotnisko wybrało wariant położenia betonu cementowego - metodę naprawy drogi startowej, która jest dłuższa od tej jaką zaproponowała spółka co spowoduje, że termin zakończenia prac remontowych się wydłuży.

Według wstępnych informacji władze portu lotniczego w Modlinie są zaskoczone informacjami ERBUD-u, który do piątku przedstawić ma szczegóły naprawy pasów w Modlinie.

- Jesteśmy zaskoczeni tą informacją, ponieważ wczoraj zakończyły się dwudniowe rozmowy właśnie z przedstawicielami ERBUD-u, podczas których doszliśmy w końcu do porozumienia. To co zostało ustalone, to technologia betonowa napraw obu progów oraz termin realizacji robót - do końca maja - powiedziała nam Magdalena Bojarska z Zespołu Prasowego lotniska Modlin.ERBUD w komunikacie przesłanym w ubiegłym tygodniu do PAP przypomniał, że na lotnisku uszkodzenia dwóch progów startowych wykonanych z betonu cementowego nastąpiły pod wpływem działania czynników atmosferycznych, tj. niskiej temperatury.

Władze Modlina uważają, że winę za uszkodzenia pasa ponosi firma ERBUD, która popełniła błędy przy budowie. Generalny wykonawca twierdzi z kolei, że lotnisko utrudniało pracę przy bieżącym utrzymaniu pasa oraz stosowało uszkadzające nawierzchnię chemikalia. Koszty naprawy ponosi podwykonawca ERBUD-u, czeska firma DSH, a spór pomiędzy Modlinem a ERBUD-em może skończyć się w sądzie.

Wizz Air oraz Ryanair, przewoźnicy niskokosztowi latający do Modlina, potwierdzili już, że zostaną na lotnisku Chopina co najmniej do końca kwietnia. Nie wiadomo, jaka będzie decyzja linii lotniczych, gdyby okazało się, że Modlin będzie zamknięty do końca tego roku.

Piotr Bożyk
Fot. Anna Robaczyńska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_140b3 2013-02-15 16:24   
gosc_140b3 - Profil gosc_140b3
latwiej i taniej korzystac z Radomia niz niejakiego Modlina...ciekawe, kto z tego czerpie profity?moze by tak prokuratura pomyslala nad tym chwile?
gosc_e25fa 2013-02-15 09:24   
gosc_e25fa - Profil gosc_e25fa
Będą operować z Okęcia (lepsze warunki), a różnicę w opłatach zapłaci "Modlin" (czytaj: MY- podatnicy, również Ci którzy nie polecą ŻADNYM samolotem)
usuniety 2013-02-14 19:00   
usuniety - Profil usuniety
gosc_d2347: a może ciebie zlikwidujemy?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama