×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Z Warszawy do KutaisiLinie Wizz Air uruchamiają nowe połączenie z Warszawy. Od 15 maja przewoźnik po raz pierwszy połączy stolicę Polski z Kutaisi w Gruzji.

Do tej pory Wizz Air latał do Kutaisi jedynie z Kijowa-Żulian. Trasa do Warszawy będzie pierwszym połączeniem pomiędzy Gruzją a UE obsługiwanym przez węgierskiego przewoźnika niskokosztowego.Rejsy z Warszawy do Kutaisi w Gruzji będą odbywały się dwa razy w tygodniu - w środy i niedziele. Wylot z Polski zaplanowano na godzinę 6:00. Jak zapewnia przewoźnik, ceny biletów mają rozpoczynać się od 125 zł w jedną stronę (bez opłat dodatkowych). 


- Nasza przełomowa trasa Warszawa-Kutaisi przybliża Gruzję do Unii Europejskiej, a Polska jest naturalną trampoliną łącząca wschód i zachód w siatce połączeń Wizz Aira - powiedział Mike Powell, dyrektor ds. finansowych przewoźnika. Dodał: - Planujemy dalej rozwijać naszą siatkę połączeń w Polsce i wkrótce ogłosić nowe połączenia.

Kutaisi to drugie największe miasto w Gruzji i siedziba parlamentu tego kraju. Jest położone pomiędzy stolicą, Tbilisi, a czarnomorskim kurortem Batumi. W mieście znajdują się dwa obiekty wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO: zrujnowana Katedra Bagrati oraz klasztor Gelati. 

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk


gość_9477d - Profil
gość_9477d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie