×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KLM: Płatny bagaż rejestrowany
KLM wprowadza opłatę za przewóz bagażu rejestrowanego na europejskich trasach krótkodystansowych. Od 22 kwietnia 2013 roku holenderski przewoźnik będzie pobierał 15 EUR za jedną sztukę dużego bagażu, pod warunkiem że taką opcję wykupimy podczas rezerwacji biletu na stronie przewoźnika. Opłata ta wzrośnie dwukrotnie w przypadku, gdy za przewóz bagażu rejestrowanego będziemy chcieli zapłacić na lotnisku.

Bezpłatnie przewieziemy jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 55 x 23 x 35 cm i wadze do 12 kg. Jeśli nasza torba nie spełni warunków, zostanie ona oddana do luku bagażowego, za co zapłacimy przy wyjściu do samolotu 30 EUR.

KLM tłumaczy swoją decyzję faktem, że nawet 70% pasażerów podróżujących na krótkich trasach zabiera ze sobą wyłącznie bagaż podręczny, a wprowadzenie opłaty za bagaż rejestrowany pozwoli zaoferować niższe ceny biletów.

Nowa opłata za bagaż rejestrowany dotyczy wyłączenie lotów na krótkich trasach, na lotach dalekodystansowych pozostanie on bezpłatny. Z opłaty za bagaż rejestrowany zwolnieni są również wszyscy posiadacze karty Flying Blue oraz posiadacze biletów w najdroższych klasach rezerwacyjnych.

Jak dowiedzieliśmy się od KLM, nowa opłata nie będzie obowiązywała na trasach z/do Włoch, Gruzji, Rosji, Białorusi, Ukrainy oraz Turcji.

Anna Żuchlińskagość_82727 - Profil
gość_82727
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie