Darmowy internet na lotnisku Chopina

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 lutego 2013 10:32
27 komentarzy
Reklama

Warszawskie lotnisko Chopina udostępnia darmowy, bezprzewodowy dostęp do Internetu dla pasażerów. Każdy z podróżnych będzie mógł z niego korzystać jedynie przez pół godziny. Wyjątkiem są osoby z dostępem do salonów Executive Lounge oraz VIP - dla nich dostęp do Internetu będzie darmowy przez 4 godziny.

System działa już od połowy stycznia. Sieć Wi-Fi obejmuje swoim zasięgiem cały terminal pasażerski w strefie zastrzeżonej oraz terminal general aviation. System zbudowała firma NextiraOne. Możliwości sieci pozwalają na jednoczesne korzystanie z niej przez ok. tysiąc osób.

By uzyskać darmowy dostęp do Internetu, działający z przepustowością 1024kb/s, pasażerowie muszą skorzystać ze specjalnych terminali samoobsługowych. W sześciu takich punktach po zeskanowaniu kodu z karty pokładowej pasażerowie otrzymają login i hasło, których należy użyć do połączenia się z siecią. Dane dostępowe można też otrzymać za pomocą SMS-a.

Wyłączone mają zostać inne sieci bezprzewodowe, które działały do tej pory na terenie terminala lotniska Chopina, w tym m.in. sieci uruchomione w ramach stoisk reklamowych firm Play oraz ING.

W przyszłości port lotniczy chce zarabiać na sprzedaży reklam na stronie startowej po zalogowaniu się do sieci, jak również na udostępnianiu sieci komercyjnie najemcom lokali i firmom działającym na terenie lotniska. Planowane są również dodatkowe aplikacje oraz badania, pozwalające np. na ustalenie, które sklepy są najczęściej odwiedzane.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_943c0 2013-02-13 22:44   
gosc_943c0 - Profil gosc_943c0
Wszystko co by nie zrobić będzie źle.
Ech, paliaki...
gosc_2b4d7 2013-02-13 21:37   
gosc_2b4d7 - Profil gosc_2b4d7
Nawet w Modlinie był za free.
maciek_waw 2013-02-13 20:36   
maciek_waw - Profil maciek_waw
W Norwegii jest na tyle drogo, że na internecie sobie odpuszczają ;) Więc to żaden argument. Myślę, że to kwestia zaledwie kilkunastu-kilkudziesięciu miesięcy i wszędzie na lotniskach internet będzie za free.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama