×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Darmowy internet na lotnisku ChopinaWarszawskie lotnisko Chopina udostępnia darmowy, bezprzewodowy dostęp do Internetu dla pasażerów. Każdy z podróżnych będzie mógł z niego korzystać jedynie przez pół godziny. Wyjątkiem są osoby z dostępem do salonów Executive Lounge oraz VIP - dla nich dostęp do Internetu będzie darmowy przez 4 godziny.

System działa już od połowy stycznia. Sieć Wi-Fi obejmuje swoim zasięgiem cały terminal pasażerski w strefie zastrzeżonej oraz terminal general aviation. System zbudowała firma NextiraOne. Możliwości sieci pozwalają na jednoczesne korzystanie z niej przez ok. tysiąc osób.

By uzyskać darmowy dostęp do Internetu, działający z przepustowością 1024kb/s, pasażerowie muszą skorzystać ze specjalnych terminali samoobsługowych. W sześciu takich punktach po zeskanowaniu kodu z karty pokładowej pasażerowie otrzymają login i hasło, których należy użyć do połączenia się z siecią. Dane dostępowe można też otrzymać za pomocą SMS-a.

Wyłączone mają zostać inne sieci bezprzewodowe, które działały do tej pory na terenie terminala lotniska Chopina, w tym m.in. sieci uruchomione w ramach stoisk reklamowych firm Play oraz ING. 

W przyszłości port lotniczy chce zarabiać na sprzedaży reklam na stronie startowej po zalogowaniu się do sieci, jak również na udostępnianiu sieci komercyjnie najemcom lokali i firmom działającym na terenie lotniska. Planowane są również dodatkowe aplikacje oraz badania, pozwalające np. na ustalenie, które sklepy są najczęściej odwiedzane. 

Dominik Sipiński


gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie