×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: Pół roku bazy technicznej
Ponad pół roku temu w Katowicach otwarto nowy hangar techniczny. Inwestycja zrealizowana przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA to obiekt o kubaturze 106 350 m3 i powierzchni użytkowej 7 912 m2. Jednocześnie mogą być w nim serwisowane dwa samoloty do kodu D, np. Boeing 757 lub 4 samoloty kodu C jak Airbus A320/Boeing 737. Obiekt został wydzierżawiony firmie LineTech Aircraft Maintenance.
 
W ciągu 6 miesięcy działalności pyrzowicka baza LineTech została certyfikowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, co otworzyło możliwości do oferowania najszerszego w Polsce zakresu obsługi technicznej statków powietrznych. Obejmuje on zarówno przeglądy liniowe (Pre Departure Check, Weekly Check i A-check) i skomplikowane trwające od dwóch do nawet kilku tygodni duże przeglądy statków powietrznych (C-check i D-check).


 
Moment, kiedy należy przeprowadzić przegląd i jego rodzaj uzależniony jest od liczby godzin spędzonych przez samolot w powietrzu lub liczbę cykli (startów i lądowań) określonych przez producenta danego modelu i wersji statku powietrznego. Przeglądy typu A wykonywane są średnio, co ok. 350 lub 600 godzin lotnych w zależności od wersji statku powietrznego. Duże przeglądy bazowe typu C i D danego samolotu realizowane są odpowiednio, co 1,5 roku i co ok. 9 lat.
 
Certyfikat wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego umożliwia Linetech’owi pełną obsługę zarówno liniową jak i bazową następujących statków powietrznych: Boeinga 737 w wersjach od 300 do 900, modeli Airbusów od A318 do A321, brazylijskich Embraerów ERJ 135/145 170 i 190 oraz turbośmigłowych ATRów 42 i 72.


 
Od początku działalności  w swojej pyrzowickiej bazie LineTech przeprowadził ponad sześćdziesiąt przeglądów liniowych typu A i dwa typu C Boeingów 737 w wersjach 400 i 800 linii lotniczej Enter Air oraz jeden przegląd typu C Boeinga 737-700 linii lotniczej Travel Service. Aktualnie trwają przeglądy typu C Boeinga 737-500 linii lotniczej Armavia, 737-400 PLL LOT, 737-700 Travel Service oraz ATRa 42 Eurolotu. W Katowice Airport LineTech przeprowadził także pierwszą w Polsce operację montażu skrzydełek aerodynamicznych (wingletów) na dwóch  Boeingach 737-800 Next Generation. Maszyny o znakach SP-ENX i SP-ENZ należą do linii lotniczej Enter Air.
 
Aktualnie wśród klientów Linetech Aircraft Maintenace znajdują się największe polskie czarterowe linie lotnicze Enter Air. LineTech zapewnia kompleksową obsługę ich statków powietrznych począwszy od obsługi liniowej do bazowej. Ponadto firma realizuje obsługę bazową dla części floty czeskiej linii czarterowej Travel Service. Realizuje także zlecenie na różnego typu przeglądy dla takich przewoźników jak Dniproavia, Armavia, PLL LOT i Eurolot.


 
W zakresie obsługi liniowej na lotniskach w Polsce firma pracuje dla Lufthansy, EasyJeta, Augsburg Airways, AirCairo, Thomasa Cooka, Norwegian, Air Arabia, EgipAir, Alitalii i wielu innych. LineTech zapowiada, że w tym roku systematycznie będzie rozszerzał wachlarz swoich klientów.
 
Dzięki budowie nowego hangaru przez GTL SA oraz działalności prowadzonej w nim przez firmę LineTech na pyrzowickim lotnisku powstało ok. 300 nowych miejsc pracy, głównie dla mechaników i inżynierów lotniczych. LineTech zapowiada, że w najbliższych miesiącach liczba specjalistów zatrudnionych w ich pyrzowickiej bazie technicznej będzie wzrastać.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_39fec - Profil
gość_39fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie