Kolejny test Boeinga 787 Dreamliner

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
12 lutego 2013 12:56
Reklama

Wczoraj (11.02) Boeing 787 Dreamliner wykonał kolejny lot testowy zgodnie z postanowieniem amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), która wydała zezwolenie na wykonanie serii lotów testowych B787.

Maszyna o rejestracji N787FT napędzana silnikami GEnx-1B wykonała 1,5 godziny lot z lotniska Boeing Field King County International Airport (KBFI/BFI). Podczas testowania samolotu w powietrzu nie wykryto żadnych nieprawidłowości w funcjonowaniu maszyny i baterii.Piloci testowi B787 zostali poinformowani przez FAA o zobowiązaniu do przeprowadzenia przed, oraz w trakcie lotu kontroli i monitorowania stanu baterii. Podczas takich lotów załoga, która otrzyma negatywny komunikat o stanie baterii, musi natychmiast lądować w trybie awaryjnym.

Z uwagi na problemy z akumulatorami Boeingów 787 Dreamliner wstrzymane zostały także wszystkie dostawy samolotów. LOT, który do marca miał otrzymać pięć maszyn tego typu, już zmodyfikował harmonogram zastępowania starszych Boeingów 767-300ER. Przewoźnik "aktualizuje scenariusze" i nie wyklucza, że na sezon letni konieczny będzie leasing innych samolotów. LOT potwierdził już, że do kwietnia będzie wykonywał loty długodystansowe Boeingami 767.

Piotr Bożyk
Fot. Tony Rodgers
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama