×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


FAA wydała zgodę na loty testowe B787Dziś (8.02) amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wydała zezwolenie na wykonanie serii lotów testowych Boeinga 787 Dreamliner. Taką informację przekazał dział prasowy agencji.

Piloci testowi B787 zostali poinformowani przez FAA o zobowiązaniu do przeprowadzenia przed, oraz w trakcie lotu kontroli i monitorowania stanu baterii. Podczas takich lotów załoga, która otrzyma negatywny komunikat o stanie baterii, musi natychmiast lądować w trybie awaryjnym.

Kłopoty z akumulatorami spowodowały, że ponad trzy tygodnie temu uziemiono wszystkie Dreamlinery, w tym również te należące do PLL LOT.

Potwierdzają się tym samym wcześniejsze informacje dziennika "Seattle Times". Według którego FAA powinna bardzo szybko wydać takie zezwolenie. Dziennik podkreśla jednak, że mogą upłynąć jeszcze tygodnie, jeśli nie miesiące, zanim wznowione zostaną loty Dreamlinerów z pasażerami.Inspektorzy amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) szukający przyczyn dwóch pożarów akumulatorów, które wybuchły na pokładach Dreamlinerów należących do japońskich linii ANA oraz Japan Airlines poinformowali, że będzie należało przejrzeć cały proces certyfikacji układu baterii, który miał miejsce w 2006 roku.

Z uwagi na problemy z akumulatorami Boeingów 787 Dreamliner wstrzymane zostały także wszystkie dostawy samolotów. LOT, który do marca miał otrzymać pięć maszyn tego typu, już zmodyfikował harmonogram zastępowania starszych Boeingów 767-300ER. Przewoźnik "aktualizuje scenariusze" i nie wyklucza, że na sezon letni konieczny będzie leasing innych samolotów. LOT potwierdził już, że do kwietnia będzie wykonywał loty długodystansowe Boeingami 767.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk


gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie