FAA wydała zgodę na loty testowe B787

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
08 lutego 2013 16:44
1 komentarz
Reklama

Dziś (8.02) amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wydała zezwolenie na wykonanie serii lotów testowych Boeinga 787 Dreamliner. Taką informację przekazał dział prasowy agencji.

Piloci testowi B787 zostali poinformowani przez FAA o zobowiązaniu do przeprowadzenia przed, oraz w trakcie lotu kontroli i monitorowania stanu baterii. Podczas takich lotów załoga, która otrzyma negatywny komunikat o stanie baterii, musi natychmiast lądować w trybie awaryjnym.

Kłopoty z akumulatorami spowodowały, że ponad trzy tygodnie temu uziemiono wszystkie Dreamlinery, w tym również te należące do PLL LOT.

Potwierdzają się tym samym wcześniejsze informacje dziennika "Seattle Times". Według którego FAA powinna bardzo szybko wydać takie zezwolenie. Dziennik podkreśla jednak, że mogą upłynąć jeszcze tygodnie, jeśli nie miesiące, zanim wznowione zostaną loty Dreamlinerów z pasażerami.Inspektorzy amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) szukający przyczyn dwóch pożarów akumulatorów, które wybuchły na pokładach Dreamlinerów należących do japońskich linii ANA oraz Japan Airlines poinformowali, że będzie należało przejrzeć cały proces certyfikacji układu baterii, który miał miejsce w 2006 roku.

Z uwagi na problemy z akumulatorami Boeingów 787 Dreamliner wstrzymane zostały także wszystkie dostawy samolotów. LOT, który do marca miał otrzymać pięć maszyn tego typu, już zmodyfikował harmonogram zastępowania starszych Boeingów 767-300ER. Przewoźnik "aktualizuje scenariusze" i nie wyklucza, że na sezon letni konieczny będzie leasing innych samolotów. LOT potwierdził już, że do kwietnia będzie wykonywał loty długodystansowe Boeingami 767.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_84111 2013-02-08 19:37   
gosc_84111 - Profil gosc_84111
Nad tym tutaj sie zastanawiac - leasingowac 767 natychmiast. Powinni to juz zrobic w momencie jak dowiedzieli sie o problemach.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama