×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Trent XWB dla A350 z certyfikatem EASADziś (7.02) Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wydała certyfikat dla silników Rolls-Royce Trent XWB przeznaczonych do napędzania Airbusów A350. Certyfikat ten obejmuje silniki Trent XWB, która będą zasilać modele A350-800 i A350-900. Jednostka napędowa dla wersji A350-1000 jest obecnie w fazie produkcyjnej.

Kilkanaście dni temu Airbus zakończył testy w locie nowego silnika Trent XWB. Pierwsza jednostka napędowa została zainstalowana na Airbusie A380 o numerze seryjnym 001, czyli pierwszym wyprodukowanym Super Jumbo. Samolot ten jest wykorzystywany obecnie do lotów technicznych m.in. testów nowych jednostek napędowych.Silnik Trent XWB został wyposażony w specjalne czujniki, które sprawdzały setki parametrów podczas lotów próbnych. Testy obejmowały m.in. szeroki zakres ustawień napędzania maszyny na wysokości 43 tys. stóp (13106 m) oraz sprawdzenie pracy silnika w zakresie od niskich prędkości do 0,9 Macha. Podczas wszystkich prób silnik pracował bez zarzutu i wykazał zmniejszone zużycie paliwa oraz niski poziom hałasu.

- Silnik XWB podczas lotów testowych pracował doskonale, czyli tak jak się spodziewaliśmy. Jest to idealne zakończenie testów tego programu, które zapewniły gruntowne próby silnika, gondoli oraz jego wszystkich systemów - powiedział Charles Champion, wiceprezes Airbusa ds. technicznych.Rolls-Royce Trent XWB to najnowszy produkt brytyjskiego producenta. Silnik o średnicy wentylatora równej 118 calom (299 cm) został specjalnie zaprojektowany do napędzania samolotów Airbus A350. Do tej pory zamówiono 617 maszyn z rodziny A350.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media


gość_d20e0 - Profil
gość_d20e0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie