Flybe - sposób Ryanaira na Aer Lingusa

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
07 lutego 2013 23:11
11 komentarzy
Reklama

Ryanair Holding zaoferował odstąpienie połowy rejsów krótkodystansowych Aer Lingusa, aby zdobyć zgodę Unii Europejskiej na przejęcie irlandzkiego rywala – twierdzą osoby zaznajomione z negocjacjami, na które powołuje się agencja Bloomberg.

Przewoźnik przesłał swoje najnowsze ustępstwa do Komisji Europejskiej w zeszłym tygodniu oraz zaprezentował je rywalom i konsumentom, oczekując na uwagi – sugerują anonimowe źródła. Część spośród 43 rejsów miałaby przypaść mniejszej brytyjskiej linii lotniczej Flybe, natomiast International Airlines Group, do której nalezą Iberia i British Airways, mogłaby zagospodarować trzy trasy rozpoczynające się z londyńskiego portu Heathrow.Największy niskokosztowy przewoźnik w Europie posiada już 30 proc. udziałów w Aer Lingusie i w czerwcu ponowił próbę wykupienia reszty akcji. Jednak Komisja Europejska zablokowała przejęcie pięć lat temu argumentując, że fuzja stworzy monopol w połączeniach z Irlandią. Planom Ryanaira sprzeciwiał się także Aer Lingus i rząd irlandzki.

- Wygląda na to, że Ryanair bardzo chce przejąć Aer Lingus i gotów jest na wszelkie ustępstwa, aby doszło do transakcji – ocenia Mark Murane, szef handlu w finansowej firmie Marketspreads z Dublina – - Największy problem polega na tym, że rząd już zdeklarował, iż nie sprzeda swoich akcji - dodał.

Michael O’Leary, prezes Ryanaira, stwierdził, że firma "stara się podrasować" wcześniejsze propozycje, aby wyjść naprzeciw niepokojom regulatorów w sprawie oferty przejęcia linii Aer Lingus za 694 mln euro. O’Leary liczy na pozytywną decyzję KE pod koniec przyszłego miesiąca.


Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_320f9 2013-02-09 22:56   
gosc_320f9 - Profil gosc_320f9
FR na polskich trasach krajowych sie nie pojawi, bo rynek jest za maly, jak i nie maja ochoty doplacac zbyt duzo to tras permanentnie niedochodowych, jak polskie trasy krajowe.
gosc_ea7a4 2013-02-08 18:01   
gosc_ea7a4 - Profil gosc_ea7a4
RYANAIR mógłby lepiej od OLTu i innych zrewolucjonizować połączenia wewnątrzkrajowe w Polsce ... ale musiałoby się to opłacić, tak jak Lufthansie z partnerami w Niemczech czy Air France i HOP! we Francji ...
rafalpd 2013-02-08 16:44   
rafalpd - Profil rafalpd
no ale bez przesady. Kto o zdrowych zmysłach chciałby latac na krajówce do WMI? przeciez dojazd do WAW i straty czasu na lotniskach niwelowałyby korzyści z szybkości połączenia vs intercity czy nawet samochód.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama