×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Flybe - sposób Ryanaira na Aer Lingusa
Ryanair Holding zaoferował odstąpienie połowy rejsów krótkodystansowych Aer Lingusa, aby zdobyć zgodę Unii Europejskiej na przejęcie irlandzkiego rywala – twierdzą osoby zaznajomione z negocjacjami, na które powołuje się agencja Bloomberg.

Przewoźnik przesłał swoje najnowsze ustępstwa do Komisji Europejskiej w zeszłym tygodniu oraz zaprezentował je rywalom i konsumentom, oczekując na uwagi – sugerują anonimowe źródła. Część spośród 43 rejsów miałaby przypaść mniejszej brytyjskiej linii lotniczej Flybe, natomiast International Airlines Group, do której nalezą Iberia i British Airways, mogłaby zagospodarować trzy trasy rozpoczynające się z londyńskiego portu Heathrow.Największy niskokosztowy przewoźnik w Europie posiada już 30 proc. udziałów w Aer Lingusie i w czerwcu ponowił próbę wykupienia reszty akcji. Jednak Komisja Europejska zablokowała przejęcie pięć lat temu argumentując, że fuzja stworzy monopol w połączeniach z Irlandią. Planom Ryanaira sprzeciwiał się także Aer Lingus i rząd irlandzki.

- Wygląda na to, że Ryanair bardzo chce przejąć Aer Lingus i gotów jest na wszelkie ustępstwa, aby doszło do transakcji – ocenia Mark Murane, szef handlu w finansowej firmie Marketspreads z Dublina – - Największy problem polega na tym, że rząd już zdeklarował, iż nie sprzeda swoich akcji - dodał.

Michael O’Leary, prezes Ryanaira, stwierdził, że firma "stara się podrasować" wcześniejsze propozycje, aby wyjść naprzeciw niepokojom regulatorów w sprawie oferty przejęcia linii Aer Lingus za 694 mln euro. O’Leary liczy na pozytywną decyzję KE pod koniec przyszłego miesiąca.


Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie