×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 7,6% wzrost w styczniu
W styczniu w porcie lotniczym Gdańsk odprawionych zostało 182 742 pasażerów. To 7,6% więcej niż w styczniu 2012 roku. Na dobry wynik gdańskiego lotniska wpłynęło przede wszystkim zwiększenie liczby rejsów przez Ryanair do Londynu Stansted oraz przez Wizz Air do Skandynawii.

- Nieprzerwany wzrost pasażerów to doskonała wiadomość. Oczywiście coraz lepszym wynikom przewozowym i ciągłemu rozwojowi siatki połączeń towarzyszy również rozwój infrastruktury lotniskowej podnoszącej komfort podróżowania. Jeszcze w tym roku w Gdańsku pojawią się rękawy umożliwiające wygodne wejście i wyjście z samolotów bez względu na pogodę. W ciągu kolejnych dwóch lat planujemy rozbudować terminal pasażerski T2, który wzbogaci się o nowoczesną i przestronną część przylotową oraz zintegrowany zostanie ze stacją Kolei Metropolitalnej. Nasze doskonałe wyniki potwierdzają zasadność kolejnych inwestycji i ciągłego rozwoju gdańskiego lotniska – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Anna Żuchlińskagość_39fec - Profil
gość_39fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie