×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mikosz, nowy-stary prezes LOT-u?Rada Nadzorcza LOT-u zaprosiła na środowe (6.02) posiedzenie Sebastiana Mikosza - informuje nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Były prezes LOT-u dołączył tym samym do grona pięciu kandydatów na szefa przewoźnika, którzy wcześniej zakwalifikowali się do ostatniego etapu konkursu.

Decyzja RN jest o tyle zaskakująca, że krótka lista pięciu kandydatów miała być ostateczna. Wczoraj odbyły się ostatnie rozmowy. Nieoficjalnie wiadomo, że wśród pięciu kandydatów są: Paweł Dąbkowski (były prezes White Eagle Aviation), Andrzej Wysocki (PLL LOT), Bertrand LeGuern (Petrolinvest), Witold Jesionowski (prezes znajdującej się w upadłości układowej spółki Bomi) oraz Wojciech Tomikowski (wiceprezes Letus Capital SA).

Sebastian Mikosz, który był prezesem LOT-u łącznie przez półtora roku w latach 2009-2010, uchodził na początku za jednego z faworytów do objęcia stanowiska po odwołaniu Marcina Piróga w grudniu ubiegłego roku. Jednak jego zgłoszenie zostało odrzucone w pierwszej turze konkursu. 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji "Rz", Wojciech Balczun, przewodniczący Rady Nadzorczej LOT-u, po wczorajszych rozmowach z kandydatami udał się do Ministerstwa Skarbu Państwa. To wtedy mogła zapaść decyzja o zaproszeniu Mikosza do dalszej części konkursu.Nie udało nam się dodzwonić do Sebastiana Mikosza, by potwierdzić te wiadomości. Nieoficjalne informacje "Rz" są jednak bardzo wiarygodne.

Sebastian Mikosz odszedł z LOT-u we wrześniu 2010 r. Złożył rezygnację, bo, jak twierdził w liście pożegnalnym, nie był w stanie przyspieszyć tempa restrukturyzacji linii, czego domagało się ministerstwo. Podkreślał wtedy, że przebudowa LOT-u wymaga czasu i stabilności. 

Po odejściu z LOT-u Mikosz pracował w Deloitte i Societe General, napisał także książkę "Leci z nami pilot", której Pasazer.com jest patronem medialnym. 

W wywiadzie dla Pasazer.com w sierpniu 2011 r. Mikosz przyznawał, że chętnie wróciłby do zarządzania w branży lotniczej. Podkreślał swoją fascynację lotnictwem oraz to, jak ważny był dla niego okres pracy w Locie.

Dominik Sipiński
fot. Anna Robaczyńska


gość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie