Ponowne testy Boeinga na 787

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
05 lutego 2013 11:20
1 komentarz
Reklama

Wczoraj (4.02) Boeing oficjalnie wystąpił do amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) o zezwolenie na wykonanie serii lotów testowych Boeinga 787 Dreamliner. Taką informację przekazał dział prasowy producenta.

FAA na razie nie wydała oficjalnego komunikatu dotyczącego prośby koncernu.

Kłopoty z akumulatorami spowodowały, że ponad dwa tygodnie temu uziemiono wszystkie Dreamlinery, w tym również te należące do PLL LOT.

Potwierdzają się tym samym wcześniejsze informacje dziennika "Seattle Times". Według niego FAA może bardzo szybko wydać takie zezwolenie. Dziennik podkreśla jednak, że mogą upłynąć jeszcze tygodnie, jeśli nie miesiące, zanim wznowione zostaną loty Dreamlinerów z pasażerami.Inspektorzy amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) nadal szukają przyczyn dwóch pożarów akumulatorów, które wybuchły na pokładach Dreamlinerów należących do japońskich linii ANA oraz Japan Airlines.

Z uwagi na problemy z akumulatorami Boeingów 787 Dreamliner wstrzymane zostały także wszystkie dostawy samolotów. LOT, który do marca miał otrzymać pięć maszyn tego typu, już zmodyfikował harmonogram zastępowania starszych Boeingów 767-300ER. Przewoźnik "aktualizuje scenariusze" i nie wyklucza, że na sezon letni konieczny będzie leasing innych samolotów. LOT potwierdził już, że do kwietnia będzie wykonywał loty długodystansowe Boeingami 767.

Inaczej do problemu uziemienia podchodzą linie Air India. Dwa B787 należące do tego przewoźnika 2 lutego wykonały dwa rejsy. Choć dyrektywy uziemiające Dreamlinery obowiązują jedynie w Stanach Zjednoczonych i Europie, loty Air India były dużym zaskoczeniem, ponieważ decyzje FAA zwykle są respektowane na całym świecie.Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, FlightRadar24.com
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_6ce4c 2013-02-05 16:01   
gosc_6ce4c - Profil gosc_6ce4c
Air India podobno chciały zgromadzić wszystkie 787 w jednym miejscu i tam przeprowadzać przegląd/naprawy. Lecieli oczywiście bez pasażerów i na krótkim odcinku.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama