×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: 1,7% spadek w styczniuW styczniu w porcie lotniczym Katowice odprawionych zostało 139 490 pasażerów. To o 1,7% mniej niż w styczniu 2012 roku. 

Z oferty połączeń regularnych skorzystało 121 912 podróżnych. Stanowi to 2,7% spadek w porówaniu ze styczniem zeszłego roku. W ruchu czarterowym obsłużonych zostało 14 553 pasażerów. To 11,3% mniej niż w styczniu 2012 roku.

Według prognoz, katowickie lotnisko zacznie notować wzrost w całkowitym ruchu pasażerskim dopiero od kwietnia, kiedy to uruchomione zostaną połączenia Ryanair do Edynburga, Barcelony, Alicante i na Kretę oraz Wizz Air do Bergen.

Od kwietnia lepsze wyniki ma również zapewnić ruch czarterowy. Katowice będą mogły się pochwalić najbogatszą spośród regionalnych portów lotniczych siatką połączeń wakacyjnych. Wśród 39 kierunków czarterowych znajdą się również takie nowości jak Sardynia, Lamezia Terme, Batumi i greckie wyspy Lefkada oraz Kefalonia.

W 2013 roku Katowice planują obsłużyć 2,7 mln podróżnych - wzrost w ruchu regularnym ma wynieść ok. 5%, natomiast w ruchu czarterowym ma zostać odprawionych 10% więcej pasażerów w porównaniu do ubiegłego roku.

Anna Żuchlińska


gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie