×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ATR-72 wypadł z pasa w RzymieDo groźnego wypadku doszło wczoraj (2.02) wieczorem na rzymskim lotnisku Fiumicino. Samolot ATR 72-500 należący do rumuńskich linii lotniczych Carpatair wypadł z pasa startowego podczas lądowania w trudnych warunkach atmosferycznych. Na pokładzie znajdowało się 46 pasażerów i 4 członków załogi. Sześć osób zostało rannych, w tym jedna doznała poważnych urazów kręgosłupa.

Maszyna o znakach rejestracyjnych YR-ATS wykonywała rejs Alitalii nr AZ1670 z Pizy do Rzymu. W wyniku zdarzenia ATR został poważnie uszkodzony. Doszło m.in. do wyłamania podwozia i deformacji poszycia, prawdopodobnie naruszona została także konstrukcja samolotu.

Carpatair to regionalny przewoźnik z siedzibą w Timişoarze. Obsługuje kilkanaście połączeń między Rumunią i Mołdawią, Niemcami, Ukrainą oraz Włochami. Dwa samoloty typu ATR 72-500 zarejestrowane przez Carpatair latają od grudnia ub. r. w barwach Alitalii na jej własnych rejsach.

Marek Stusgość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie