×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejne dostawy A320 z sharkletami
W ostatnich dniach kolejne trzy linie odebrały pierwsze Airbusy A320 z sharkletami.

Linia IndiGo

Wczoraj (30.01) niskokosztowa indyjska linia IndiGo została czwartą linią, która otrzymała Airbusa A320 z nowymi zakończeniami skrzydeł, sharkletami. Ta modyfikacja ma zmniejszyć zużycie paliwa aż o 3,5% na długich lotach.Sharklety to odpowiednik montowanych m.in. w Boeingach 737 wingletów. Nowy profil skrzydła ma przynieść znaczne oszczędności paliwa i zastąpi stosowane do tej pory krótsze pionowe zakończone skrzydeł sięgające w dół i górę (tzw. fenced wing-tips).

Air Arabia

W ubiegłym tygodniu niskokosztowa linia Air Arabia została trzecią linią, która otrzymała Airbusa A320 z nowymi zakończeniami skrzydeł, sharkletami.- Cieszymy się, że kolejne linie odbierają samoloty z sharkletami. Sądzimy, że nowe maszyny wyposażone we wspomniane końcówki skrzydeł przyczynią się do znacznych oszczędności przewoźników - powiedział John Leahy, wiceprezes Airbusa ds. sprzedaży.

GoAir

W poniedziałek (28.01) indyjska linia niskokosztowa GoAir została piątym użytkownikiem na świecie, który otrzymał Airbusa A320 z nowymi zakończeniami skrzydeł, sharkletami.Linie lotnicze otrzymują samoloty tak wyposażone od początku tego roku. Airbus wylicza, że montaż sharkletów zmniejszy zużycie paliwa o 3,5% i pozwola na zwiększenie maksymalnej masy startowej o 500 kg. Wygięte końcówki skrzydeł mają też wyciszyć samolot. Od połowy tego roku Airbus będzie również oferował możliwość wyposażenia latających już A320 w sharklety. Nowy model A320neo będzie wyposażony w skrzydła o podobnej geometrii.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_2eaed - Profil
gość_2eaed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie