×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Babimost: Duże inwestycje w 2013 r.Lubuski port lotniczy w Babimoście planuje duże inwestycje w 2013 r. Najważniejsze: instalacja systemu ILS oraz rozbudowa terminala. Dzięki inwestycjom wartym łącznie 12 mln zł województwo chce zachęcić do lotów linie czarterowe, możliwe są również rejsy krajowe.

Koszty inwestycji poniosą województwo, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, PPL oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Unijny Lubuski Regionalny Program Operacyjny sfinansuje 85% kosztów inwestycji.

- W chwili obecnej wykonywane jest oświetlenie oznakowania pionowego. W ubiegłym roku odbył się przetarg i zadanie to zostanie zakończone najprawdopodobniej w drugim kwartale tego roku. Drugie zadanie - najbardziej zaawansowane - to budowa drogi patrolowej. Został ogłoszony przetarg, którego rozstrzygnięcie zaplanowano na początek lutego - mówi Jacek Hoffmann, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Podczas dzisiejszej (30.01) konferencji prasowej wicemarszałek przedstawił wszystkie plany na nadchodzący rok. Województwo zrealizuje w Babimoście następujące inwestycje: powstanie droga patrolowa oraz strażnica Lotniskowej Straży Pożarnej, powiększy się terminal, wyremontowane oraz rozbudowane zostaną płaszczyzny lotniskowe wraz z oświetleniem. Samorząd kupi także bramki rentgenowskie oraz dokończy oświetlenie oznakowania pionowego.

PAŻP zainstaluje w Babimoście system ILS. 18 stycznia podpisana została już umowa z generalnym wykonawcą, firmą Telbud z Poznania. Spółka ma dziewięć miesięcy na instalację systemu.

To, że została podpisana umowa o budowie systemu ILS jest dla nas dodatkowym pozytywnym argumentem w rozmowach z przewoźnikami – mówi Bogdan Nowak, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury i Komunikacji samorządu.

PPL ma w 2013 r. zainstalować monitoring lotniska w Babimoście, zbudować bazę paliw oraz zakupić dodatkowy sprzęt handlingowy. 

Na chwilę obecną prowadzimy rozmowy z trzema poważnymi touroperatorami, którzy wykonują loty czarterowe, wakacyjne z Polski po całej Europie i północną Afrykę. Oprócz tego prowadzimy rozmowy z dwoma operatorami lotniczymi, którzy specjalizują się w połączeniach międzymiastowych w Polsce - wylicza Bogdan Nowak.

Dominik Sipiński
fot. Port Lotniczy Zielona Góra-Babimostgość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie