Babimost: Duże inwestycje w 2013 r.

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 stycznia 2013 13:10
17 komentarzy
Reklama

Lubuski port lotniczy w Babimoście planuje duże inwestycje w 2013 r. Najważniejsze: instalacja systemu ILS oraz rozbudowa terminala. Dzięki inwestycjom wartym łącznie 12 mln zł województwo chce zachęcić do lotów linie czarterowe, możliwe są również rejsy krajowe.

Koszty inwestycji poniosą województwo, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, PPL oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Unijny Lubuski Regionalny Program Operacyjny sfinansuje 85% kosztów inwestycji.

- W chwili obecnej wykonywane jest oświetlenie oznakowania pionowego. W ubiegłym roku odbył się przetarg i zadanie to zostanie zakończone najprawdopodobniej w drugim kwartale tego roku. Drugie zadanie - najbardziej zaawansowane - to budowa drogi patrolowej. Został ogłoszony przetarg, którego rozstrzygnięcie zaplanowano na początek lutego - mówi Jacek Hoffmann, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Podczas dzisiejszej (30.01) konferencji prasowej wicemarszałek przedstawił wszystkie plany na nadchodzący rok.Województwo zrealizuje w Babimoście następujące inwestycje: powstanie droga patrolowa oraz strażnica Lotniskowej Straży Pożarnej, powiększy się terminal, wyremontowane oraz rozbudowane zostaną płaszczyzny lotniskowe wraz z oświetleniem. Samorząd kupi także bramki rentgenowskie oraz dokończy oświetlenie oznakowania pionowego.

PAŻP zainstaluje w Babimoście system ILS. 18 stycznia podpisana została już umowa z generalnym wykonawcą, firmą Telbud z Poznania. Spółka ma dziewięć miesięcy na instalację systemu.

- To, że została podpisana umowa o budowie systemu ILS jest dla nas dodatkowym pozytywnym argumentem w rozmowach z przewoźnikami – mówi Bogdan Nowak, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury i Komunikacji samorządu.

PPL ma w 2013 r. zainstalować monitoring lotniska w Babimoście, zbudować bazę paliw oraz zakupić dodatkowy sprzęt handlingowy.

- Na chwilę obecną prowadzimy rozmowy z trzema poważnymi touroperatorami, którzy wykonują loty czarterowe, wakacyjne z Polski po całej Europie i północną Afrykę. Oprócz tego prowadzimy rozmowy z dwoma operatorami lotniczymi, którzy specjalizują się w połączeniach międzymiastowych w Polsce - wylicza Bogdan Nowak.

Dominik Sipiński
fot. Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kolka 2013-02-13 14:30   
kolka - Profil kolka
mam nadzieje ze w koncu sie cos ruszy na tym lotnisku bo dostac sie do zielonej gory droga ladowa do najszybsych nie nalezy.......
gosc_3a050 2013-02-06 20:23   
gosc_3a050 - Profil gosc_3a050
Połączenie krajowe z Babimostu to moim zdaniem poroniony pomysł. Tylko zagranica.
krzysiekl 2013-02-04 12:50   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@gosc_90593
nie ma równości bo LCC mają tańsze bilety (a jeśli dopłacać z podatków to raczej do czegoś co jest tańsze).
Jakby LOT był zawsze tańszy od Lufthansy na lotach do USA to pewnie mniej ludzi by narzekało, że dopłacamy do niego.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama