×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing zwiększa produkcję B737Wczoraj (29.01) Boeing po raz kolejny przyśpieszył produkcję najsłynniejszego modelu samolotu pasażerskiego - B737 - z obecnych 35 maszyn do 38 samolotów miesięcznie. Producent początkowo planował zwiększyć montaż w trzecim kwartale 2013 roku. Jednak sprawna organizacja pozwoliła na zwiększenie produkcji w pierwszym kwartale tego roku. W ciągu najbliższych 30 dni fabrykę B737 w mieście Renton opuści 38 maszyn tego typu.

- Zwiększenie ilości montażu B737 pokazuje jak duży postęp i jak wiele przygotowań dokonał zespół programu 737 - powiedziała Beverly Wyse, dyrektor generalny programu 737. - Większa ilość produkowanych samolotów po części spowodowana jest zaspokojeniem dużego popytu klientów na na ten najpopularniejszy samolot w historii lotnictwa - dodała.Producent planuje kolejne zwiększenie produkcji samolotów z 38 do 42 maszyn w pierwszym kwartale 2014 roku. Niewykluczone, że pod koniec 2014 roku produkcja B737 wzrośnie do 45 maszyn.

- W tej chwili analizujemy nasze możliwości, ale wszystko na to wskazuje, że 45 samolotów w miesiącu to bardzo prawdopodobny scenariusz produkcji. Decyzję  najprawdopodobniej ogłosimy w ciągu dwóch miesięcy - powiedział Ray Conner, prezes Boeing Commercial Airplanes.

Zwiększenie liczby montowanych samolotów nie jest spowodowane tylko i wyłącznie zapotrzebowaniem rynku. Jest to również odpowiedź na wzrost produkcji samolotów konkurenta z rodziny A320. Airbus zwiększy montaż z obecnych 40 do 45 maszyn miesięcznie w drugim kwartale tego roku.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie