×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina ćwierka i lajkujeLotnisko Chopina w Warszawie należy do najaktywniejszych użytkowników mediów społecznościowych wśród wszystkich lotnisk na świecie. Pod względem liczby fanów nasze profile na Facebooku i Twitterze należą do czołowej dziesiątki portów lotniczych.

Profil na Twitterze jest obecnie piątym najpopularniejszym profilem lotnisk na świecie. Większą liczbą fanów pochwalić się mogą tylko lotniska w Heathrow, Gatwick, Manchesterze i Dublinie. Należy również do najszybciej rozwijających się w Polsce: w ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku liczba osób obserwujących wpisy lotniska Chopina zwiększyła się z 2 tys. na początku stycznia do ponad 27 tys. pod koniec grudnia.Szybka i bezpośrednia komunikacja pomogła zdobyć wierną grupę odbiorców, wśród których jest wielu znanych dziennikarzy, polityków czy sportowców, m.in. Jarosław Kuźniar, Eryk Mistewicz, Paweł Graś, czy Justyna Kowalczyk.

- Użytkownicy cenią sobie łatwość uzyskiwania aktualnych informacji o sytuacji panującej na lotnisku, np. o odwołanych i opóźnionych lotach. Informujemy ich także o ważnych wydarzeniach na naszym lotnisku, radzimy jak się przygotować do podróży, polecamy atrakcje dla turystów w Warszawie i Polsce, rekomendujemy najlepsze hotele i restauracje – mówi Sylwester Puczen, specjalista do spraw mediów społecznościowych w Biurze PR. Konto lotniska na Twitterze jest aktualizowane codziennie przez siedem dni w tygodniu w języku polskim i angielskim.Na Facebooku, który jest obecnie drugim najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce, lotnisko Chopina prowadzi dwa fanpage: - w języku polskim (21 tys. fanów) oraz – w języku angielskim (4,5 tys. fanów). Polska strona jest dziewiątym najpopularniejszym fanpagem lotnisk na świecie, posiada też jeden z najwyższych wskaźników interaktywności fanów w wśród polskich stron firmowych. Podstawą zawartości profilu są aktualne informacje z życia lotniska oraz ciekawostki i informacje ogólnie związane z lataniem. Największym zainteresowaniem fanów cieszy się codzienna poranna prognoza pogody oraz comiesięczny kalendarz na pulpit.

Inne serwisy cieszą się mniejszą popularnością, choć warto odnotować, że filmy z lotniska Chopina opublikowane w portalu YouTube wyświetlone zostały już ponad 340 tys. razy. Lotnisko Chopina jest również pierwszym portem lotniczym, który założył swój profil w portalu Google+ (obecnie śledzi go około 300 osób) oraz najpopularniejszym w Polsce miejscem "zameldowań" użytkowników serwisu lokalizacyjnego Foursquare (ponad 31 tys. check-in’ów).

- Te wszystkie pola aktywności pomagają nam budować zrozumienie dla działalności lotniska i zdobywać dla niego życzliwość. Na tym polega istota relacji publicznych, że stale i aktywnie podtrzymuje się kontakt z odbiorcami w tych miejscach i w tym czasie, które im najbardziej odpowiadają. Cieszymy się, że odbiorcy naszej komunikacji to zauważają i doceniają – komentuje Radosław Żuk, dyrektor Biura Public Relations Lotniska Chopina.

Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie