Lotnisko Chopina ćwierka i lajkuje

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
29 stycznia 2013 19:44
7 komentarzy
Reklama

Lotnisko Chopina w Warszawie należy do najaktywniejszych użytkowników mediów społecznościowych wśród wszystkich lotnisk na świecie. Pod względem liczby fanów nasze profile na Facebooku i Twitterze należą do czołowej dziesiątki portów lotniczych.

Profil na Twitterze jest obecnie piątym najpopularniejszym profilem lotnisk na świecie. Większą liczbą fanów pochwalić się mogą tylko lotniska w Heathrow, Gatwick, Manchesterze i Dublinie. Należy również do najszybciej rozwijających się w Polsce: w ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku liczba osób obserwujących wpisy lotniska Chopina zwiększyła się z 2 tys. na początku stycznia do ponad 27 tys. pod koniec grudnia.Szybka i bezpośrednia komunikacja pomogła zdobyć wierną grupę odbiorców, wśród których jest wielu znanych dziennikarzy, polityków czy sportowców, m.in. Jarosław Kuźniar, Eryk Mistewicz, Paweł Graś, czy Justyna Kowalczyk.

- Użytkownicy cenią sobie łatwość uzyskiwania aktualnych informacji o sytuacji panującej na lotnisku, np. o odwołanych i opóźnionych lotach. Informujemy ich także o ważnych wydarzeniach na naszym lotnisku, radzimy jak się przygotować do podróży, polecamy atrakcje dla turystów w Warszawie i Polsce, rekomendujemy najlepsze hotele i restauracje – mówi Sylwester Puczen, specjalista do spraw mediów społecznościowych w Biurze PR. Konto lotniska na Twitterze jest aktualizowane codziennie przez siedem dni w tygodniu w języku polskim i angielskim.Na Facebooku, który jest obecnie drugim najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce, lotnisko Chopina prowadzi dwa fanpage: - w języku polskim (21 tys. fanów) oraz – w języku angielskim (4,5 tys. fanów). Polska strona jest dziewiątym najpopularniejszym fanpagem lotnisk na świecie, posiada też jeden z najwyższych wskaźników interaktywności fanów w wśród polskich stron firmowych. Podstawą zawartości profilu są aktualne informacje z życia lotniska oraz ciekawostki i informacje ogólnie związane z lataniem. Największym zainteresowaniem fanów cieszy się codzienna poranna prognoza pogody oraz comiesięczny kalendarz na pulpit.

Inne serwisy cieszą się mniejszą popularnością, choć warto odnotować, że filmy z lotniska Chopina opublikowane w portalu YouTube wyświetlone zostały już ponad 340 tys. razy. Lotnisko Chopina jest również pierwszym portem lotniczym, który założył swój profil w portalu Google+ (obecnie śledzi go około 300 osób) oraz najpopularniejszym w Polsce miejscem "zameldowań" użytkowników serwisu lokalizacyjnego Foursquare (ponad 31 tys. check-in’ów).

- Te wszystkie pola aktywności pomagają nam budować zrozumienie dla działalności lotniska i zdobywać dla niego życzliwość. Na tym polega istota relacji publicznych, że stale i aktywnie podtrzymuje się kontakt z odbiorcami w tych miejscach i w tym czasie, które im najbardziej odpowiadają. Cieszymy się, że odbiorcy naszej komunikacji to zauważają i doceniają – komentuje Radosław Żuk, dyrektor Biura Public Relations Lotniska Chopina.

Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_b7755 2013-01-30 18:45   
gosc_b7755 - Profil gosc_b7755
Co ty pleciesz. Na tablicy zawsze jest podawana godzina opóźnionego przylotu. A jeśli nie ma, to znaczy że sama linia lotnicza jeszcze nie wie, o której samolot przyleci... A jak podane że wystartował, to czego ci do szczęścia więcej potrzeba?
kemot97 2013-01-30 12:58   
kemot97 - Profil kemot97
Gdyby tak podawali dane na tablicach live departures/arrivals bardziej precyzyjnie to by bylo bardziej uzytycznie, niz ich cwierkowanie i lajkowanie na fejsie. Co to za informacja na tablicy WYSTARTOWAL albo OPOZNIONY ale ile mniej wiecej to juz milcza
ktgracz 2013-01-30 09:51   
ktgracz - Profil ktgracz
Z lotniska korzystam, z FB i Twitterów na szczęście nie muszę, a dane o dokładnej godzinie przylotu interesującego mnie rejsu można znaleźć nie tylko na ciagle wieszającej się stronie shocking-airport ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama